Kablonet vs TurkNet

289120

Hectopat
Makaleler
2
TurkNet sitesinden altyapı sorgulama yaptığımda 46/+-8 gösteriyor kablo net sitesinden altyapı sorgulama yaptığımda VDSL 100 Mbps gösteriyor hangisi doğru?
Ve buna ek olarak az önce kablo net müşteri hizmetlerini arayıp sordum altyapınız VDSL 100 Mbps destekliyor dedi.
Millenicom'dan altyapı sorgulama yaptığımda ise orada da 46 gösteriyor şu an arada kaldım.
Siz ne diyorsunuz? @500498 @Recep Baltaş
@Dutchman @Murat5038

Son düzenleme:
İkisi de doğru. TurkNet Turk Telekom Fiber alt yapısı olan yerlerde hizmet verebiliyor. Turk Telekom'un fiber alt yapısı olan yerlerde Super Online fiber hizmet veremiyor. Muhtemelen KabloNet'in de Super Online alt yapısından fiber vermesi söz konusu olabilir. O yüzden sizin binanıza en uygunu KabloNet.

Kablo net müşteri hizmetleri bana vdsl dedi hocam.
Tabii olabilir. Kablo Net'in anladığım kadarıyla kendi alt yapıları var. Farklılığı TurkNet özelinde özetlemek gerekirse;
- TurkNet, kendi alt yapısını ve Turk Telekom alt yapısını kullanıyor. Bu iki alt yapı kaç Mbps'i destekliyorsa, o kadar hizmet verebilir.
Ben eve çektireceğim zaman TurkNet 100 Mbps verebileceğini gösterirken, Super Online 16 Mbps teklif etti. Nedenini ısrarla sorunca, Turk Telekom'un alt yapısı olduğu yerde biz Fiber alt yapı kuramıyoruz dedi. Şu an TurkNet 100 Mbps kullanıyorum. Super Online'da bu hızı alamazdım.
Kablo Net kendi alt yapısını kullanıyorsa, sizin binada 100 Mbps hızlık alt yapı kurmuş demektir.

Geri
Yukarı