Kablonet yüksek ping değerleri

Abi yapma

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Kablonet kullanıyorum. FIFA 21 alacağım ancak almadan önce aldığım ping değerlerine bakmak istedim ve 75-80 arası olduğunu gördüm. Bu olması gerekenden çok daha fazla ne yapabilirim? (Ethernet kablosu ile bağlanıyorum.)

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-07-03 090328.png
    Ekran görüntüsü 2021-07-03 090328.png
    44,2 KB · Görüntüleme: 78
  • Ekran görüntüsü 2021-07-03 090714.png
    Ekran görüntüsü 2021-07-03 090714.png
    35,6 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
Türk Telekom FTTH değerleri.
Ekran Görüntüsü (19).png

Tracert atarsan daha iyi olur fakat Telekom çıkışlı Kablonet kullanıyorsan normal. Sebebi ise Amsterdam üzerinden Londra'ya bağlantı yapıyor. Amsterdam iki tane POP noktası var Türk Telekom'un. Bir tanesine 43 ms alıyorum bu tracert olan POP noktasına 61 ms alıyorum.

Amsterdam POP noktasına olan ping düşürse Londra'ya olan pinginde düşüş olur.

Türk Telekom FTTH değerleri.
Eki Görüntüle 1094644

Tracert atarsan daha iyi olur fakat Telekom çıkışlı Kablonet kullanıyorsan normal. Sebebi ise Amsterdam üzerinden Londra'ya bağlantı yapıyor. Amsterdam iki tane POP noktası var Türk Telekom'un. Bir tanesine 43 ms alıyorum bu tracert olan POP noktasına 61 ms alıyorum.

Amsterdam POP noktasına olan ping düşürse Londra'ya olan pinginde düşüş olur.

@Patrixcs Cevabınız için teşekkürler. Telekom çıkışlı Kablonet ne oluyor anlatabilir misiniz ? Tracert:

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-07-03 172159.png
    Ekran görüntüsü 2021-07-03 172159.png
    48,6 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
@Patrixcs cevabınız için teşekkürler. Telekom çıkışlı Kablonet ne oluyor anlatabilir misiniz? Tracert:

Başlangıç pingin çok yüksek.

Balıkesir-İzmir-Ankara-Frankfurt-Londra yapıyor. Pingin bu yüzden yüksek oluyor.

Ekran Görüntüsü (20).png

Mesela ben Bursa-İstanbul-Frankfurt-Londra yapıyorum. En kısa yoldan gidiyorum. Ülke içinde dolaşmıyorum o sunucuya giderken. Senin yaptığın tracert sonuçlarını Kablonet'e şikayet et. Tracert yapıp.

Başlangıç pingin çok yüksek.

Balıkesir-İzmir-Ankara-Frankfurt-Londra yapıyor. Pingin bu yüzden yüksek oluyor.

Eki Görüntüle 1094890

Mesela ben Bursa-İstanbul-Frankfurt-Londra yapıyorum. En kısa yoldan gidiyorum. Ülke içinde dolaşmıyorum o sunucuya giderken. Senin yaptığın tracert sonuçlarını Kablonet'e şikayet et. Tracert yapıp.
Çok teşekkür ederim. Müşteri hizmetlerine ne demem gerek bunu düzeltmeleri için ?

Çok teşekkür ederim. Müşteri hizmetlerine ne demem gerek bunu düzeltmeleri için?

Yurt içi yönlendirmenin kötü olduğunu söyle. Büyük ihtimalle yardımcı olurlar çünkü Kablonet kullanmıyorum nereye şikayet edebilirsin bilmiyorum. E-postaları var ise tracert sonuçları oraya atıp network ekiblerine şikayet edebilirsin büyük ihtimalle.

Yurt içi yönlendirmenin kötü olduğunu söyle. Büyük ihtimalle yardımcı olurlar çünkü Kablonet kullanmıyorum nereye şikayet edebilirsin bilmiyorum. E-postaları var ise tracert sonuçları oraya atıp network ekiblerine şikayet edebilirsin büyük ihtimalle.
Tamamdır çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı