KabloNet yüksek ping sorunu

Efe Kilincarslan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Geçen gün Superonline kontratım bitti için KabloNet'in internetine geçtim. Fakat başka bir cihazdan internete bağlanınca (Youtube, Twitch, Steam indirme gibi) ping çıkıyor. Bu sorun Superonline'de yoktu. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Modemle ilgili bir ayar var mıdır? (Kablo ile bağlanıyorum.)

Son düzenleme:
Çözemezsin. 3 internet sağlayıcısı kulladım en yüksek ping KabloNet fakat bana ping değil de indirme hızı önemli olduğundan pek önemsemiyorum. Pingim 23.

Ben kendimden örnek vereyim. Türk Telekom üzerinden hizmet alıyorum.
Hiztesti.com üzerinde ping 7 ile 30 arası çok değişken değerler gösterebiliyor.
Türk Telekom hız testi yapısına ben pek güvenmiyorum. Çok kararsız olduğunu düşünüyorum. Buradaki değer ise ping 15 ile 25 arası değişkenlik gösterebiliyor. Jitter ise 0 ile 10 arası değşkenlik gösterdiğini gördüğüm zamanlar oluyor. Genel olarak 1 veya 2 oluyor.
Turknet hıztesi üzerinde ping genel olarak 7 arada bir 9 değerine kadar çıktığı olabiliyor.
D-Smart net hız testi üzerinde 9 ile 14 arası değişkenlik gösteriyor.
Milleni hız testi üzerinde 7 ile 9 arası değişiyor.
Speedtest hız testi üzerinde 7 ile 9 arası değişiyor.
Netspeed hız testi üzerinde 7 ile 9 arası olurken jitter 1 ile 4 arası değişebiliyor.

Ping olma sebepleri sunucu arasındaki uzaklık, sunucunun ağ durumu, alt yapı kalitesi, ev üzerindeki ağ durumu, modemin kalitesi, kullanılan cihazların ağ kullanımı, bina içi kabloda oluşan ekler, zamanla kablonun yapısının bozulması gibi şeyler olabiliyor.

Benim modemim Asus DSL-AC55U olan model. Ana hat üzerinden modeme direk ulaşan CAT 6 kablosu ile bağlı.
Böylesi güzel bir modem kullanıyor olsam da yüksek ping görüyorum bende açıkçası genel kullanımda. Bina dışı bağlantıların sağlıklı bir şekilde yapılmadığı için yüksek ping durumu ile çok alakası olduğunu düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı