Kablonet yüksek ping sorunu

ardazz

Hectopat
CS:GO'da eskiden 60 MS-70 ms gibi değerler alırken şimdilerde 120-130 ms gibi değerler alıyorum. İşin ilginci oyun ilk açıldığında 80-90MS civarı alırken sonrasında 130-90 arası sürekli değişiyor ve bazen hiç oynatmıyor. Müşteri hizmetlerini aradım yeni modem gönderelim dediler, açıkçası bunu pek bir faydası olacağını düşünmüyorum ve internette birçok kişi yeni modemden şikayetçi. Benim kullandığım model CBW-383Z4 bu arada. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni modem alabilirsiniz. Kablosuz performansınız yükselir. Kablo ile kullanıyorsanız da yeni modem Infinity 401 daha iyi özelliklere sahip. Şu an kullandığınız modem 5GHZ Wifi AC destekli değil.
Yeni modemi kiralama usulü verirler muhtemelen. Aylık kira bedeli 6TL ödüyorum.

Yeni modem alabilirsiniz. Kablosuz performansınız yükselir. Kablo ile kullanıyorsanız da yeni modem Infinity 401 daha iyi özelliklere sahip. Şu an kullandığınız modem 5GHZ Wifi AC destekli değil.
Kablosuz kullanıyorum, yeni modemin yan odadan bile zor çektiği söylentileri canımı sıkıyor.

Aksine şu ank, modeminizle kablosuz 50 mbps üstünde bir hız alamazsınız. Her modem uzaktan arka odalarda araya engel girdikçe sinyali kalitesizleşir. Bunda garip bir şey yok. Salonda 5GHZ bandını arka odalarda da 2.4 GHz bandını kullanıyorum memnunum.
Masaüstünde bu hızı alıyorum kablo ile.
Ek Açıklama 2020-04-24 011851.png

Aksine şu ank, modeminizle kablosuz 50 mbps üstünde bir hız alamazsınız. Her modem uzaktan arka odalarda araya engel girdikçe sinyali kalitesizleşir. Bunda garip bir şey yok. Salonda 5GHZ bandını arka odalarda da 2.4 GHz bandını kullanıyorum memnunum.
dibinde 70mbps odamda-yan oda- 60mbps aldım ama eski modem zaten bizde kalacak yeni modemi denerim olmazsa eskiyi kullanırım, yardımın için sağol.

Kiralık verdikleri için zararın 6TL olur. Geri iade edebilirsin. Ben de iade ederim eski modemi kullanırım dedim. Etmedim. Memnunum.
Düşük olan 2.4GHZ bandında kablosuz hız sonucu, yüksek olan da kablosuz 5GHZ bandı.

Ek Açıklama 2020-04-24 012520.png
Ek Açıklama 2020-04-24 011851.png

Son düzenleme:
Oyun oynuyorsanız eğer en kral kablosuz modemi kullansanız bile ping sorunu yaşarsınız.

Kablo çekmek tek çözüm. Oyun oynayıp da kablosuz kullanmayın lütfen.

Arkadaşlarınız neye göre kime göre rahat oynuyor bu da bir muamma. Şimdi 100 pakette bir veri kaybını hissetmiyorlarsa eğer, onlar farkında olmadığı için hissetmiyorlardır.

CS'de tam headshot attığınız mermide packet loss yerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

WiFi standardı oyuncuları ve oyun ağı göz önünde bulundurularak tasarlanan bir sistem değil. Eğer ortada internetle alakalı bir sorun var ve siz WiFi kullanıyorsanız, ISS'niz sorunlu internet veriyor olsa bile pekala sizi WiFi kullandığınız için suçlayabilir, haklıdır da.

Kaldı ki CBW383Z4 kullanıyorum demişsiniz. Yeryüzünde kullandığım en berbat WiFi Router olabilir kendisi. Rezalet ötesi bir WiFi anteni vardır. Router özelliği berbat çalışmaktadır.

Size tavsiyem, arkaya kaliteli bir Router alıp bu sorunu kökten çözmek olacaktır. Zyxel NBG6617'yi önerebilirim. Ama bu da WiFi ile sağlıklı oyun oynayabileceğiniz anlamına gelmiyor.

Önce WiFi'dan kurtulalım, daha sonra ne yapabileceğimize bakabiliriz.

Arkadaşlarınız neye göre kime göre rahat oynuyor bu da bir muamma. Şimdi 100 pakette bir veri kaybını hissetmiyorlarsa eğer, onlar farkında olmadığı için hissetmiyorlardır.

CS'de tam headshot attığınız mermide packet loss yerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

Wi-Fi standardı oyuncuları ve oyun ağı göz önünde bulundurularak tasarlanan bir sistem değil. Eğer ortada internetle alakalı bir sorun var ve siz Wi-Fi kullanıyorsanız, ISS'niz sorunlu internet veriyor olsa bile pekala sizi Wi-Fi kullandığınız için suçlayabilir, haklıdır da.

Kaldı ki CBW383Z4 kullanıyorum demişsiniz. Yeryüzünde kullandığım en berbat Wi-Fi Router olabilir kendisi. Rezalet ötesi bir Wi-Fi anteni vardır. Router özelliği berbat çalışmaktadır.

Size tavsiyem, arkaya kaliteli bir Router alıp bu sorunu kökten çözmek olacaktır. ZyXEL NBG6617'yi önerebilirim. Ama bu da Wi-Fi ile sağlıklı oyun oynayabileceğiniz anlamına gelmiyor.

Önce Wi-Fi'dan kurtulalım, daha sonra ne yapabileceğimize bakabiliriz.

Yardımınız için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı