Kablosu bozulan şarj aletine USB kablo almak mı yeni bir şarj aleti almak mı?

fellini

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba.
Evdeki iki adet Samsung S7 telefonun şarj aletlerinin USB kablo uçları yırtıldı. Tamirle uğraşamam. USB kablosu almak mı, yeni şarj aleti almak mı çözüm olur sizce? Telefonun şarj adaptörü üzerinde travel adapter, adaptive Fast charging yazıyor, EP-TA20ewe (5-9 V, 2 amper) modeli.
USB kablo modeli bu, telefona uyar mı? Telefona uygun tekten bir USB kablo bulunur mu? Orijinal olmasını isterim.
Şarj aleti ise linkte.
Sizce hangisini almak mantıklı olur? Ürünlerin orijinal olmasını istiyorum ve Samsung Online mağazası veya teknoloji mağazası gibi yerlerden almayı düşünüyorum. Değerli görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Kablo almanız daha doğru olur. Micro USB kablo almalısınız. Type-C sokete uymaz.
Orijinal kabloları 80-140 TL gibi fiyatlara Samsung'un sitesinde bulabilirsin. İnternette orijinal yazanların neredeyse tamamı sahtedir.
Not: Samsung'un sitesinde genellikle Type-C satılıyor. Sitede kombo kablo mevcut (Type-C+Micro USB)

Son düzenleme:
Kablo almanız daha doğru olur. Micro USB kablo almalısınız. Type-C sokete uymaz.
Orijinal kabloları 80-140 TL gibi fiyatlara Samsung'un sitesinde bulabilirsin. İnternette orijinal yazanların neredeyse tamamı sahtedir.
Not: Samsung'un sitesinde genellikle Type-C satılıyor. Sitede kombo kablo mevcut (Type-C+Micro USB)

Öneride bulunan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Samsung orijinal ürün almak istiyorum. Kablo ile şarj aleti arasında pek fiyat farkı yok. Tek tek kablo Samsung sitesi dışında zaten göremedim, orada da fiyat 169 TL idi, yanlış görmediysem. Evet dediğiniz gibi, sahte çok ürün çok ama MediaMarkt'ta sıkıntı olmaz sanırım? Samsung kendi sitesinde 169 TL olan ürün MediaMarkt'ta 139 TL.
Teknosa'dan USB kablo aldım iki adet. Bir adet orijinal şarj aleti parasına geldi. Önerileriniz teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı