Kablosu kopan işlemci fanı lehim ile tutturulur mu?

midilli

Femtopat
Daha fazla  
RAM
corsair vengeance 8gb 3000mhz
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
MSI H410M
İşlemci
İ5 10400F
Selamünaleyküm arkadaşlar. Dün internet cafeciye fan dönmüyor diye gitmiştim ve 1 saat sonra gittiğimde kablon çıkmış ve fana lehim ile geri yapıştırdım dedi. Ben de hiç sorgulamadan eline sağlık deyip çıktım fakat nedir bu lehim iyi tutar mı? Belli bir süre sonra geri bırakır mı? Söyler misiniz?

DarKSaGaa

Kilopat
Makaleler
21
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamünaleyküm arkadaşlar. Dün internet cafeciye fan dönmüyor diye gitmiştim ve 1 saat sonra gittiğimde kablon çıkmış ve fana lehim ile geri yapıştırdım dedi. Ben de hiç sorgulamadan eline sağlık deyip çıktım fakat nedir bu lehim iyi tutar mı? Belli bir süre sonra geri bırakır mı? Söyler misiniz?
Fotoğraf atar mısınız?

lorddead99

Kilopat
Yer
Denizli/Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Tarih Öğretmeni
Nasıl yani sen oynadın mı işlemci fanı ile falan takılı şekilde mi götürdün? Kendi kendine kopabilecek bir şey değil sonuç itibari ile zaten tüm kablolar anakart üzerinde.

balikeat

Megapat
Daha fazla  
Fabrikadan da lehimli geliyor zaten endişelenecek bir şey yok. Isı görüp soğudukça yıpranan bir şey olduğu için eski bir sistemse lehimden ayrılmış olabilir.

CompScience06

Femtopat
Daha fazla  

Teknik bir servise götürmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Yukarı