Kablosuz ağ adaptörü düzgün çalışmıyor

Charlie Stan

Femtopat
Katılım
19 Ağustos 2022
Mesajlar
44
Çok uzun zaman süren nedenini bilmediğim bir şekilde kablosuz ağ adaptörümde sorun çıkıyor. Sorunun çıktığı ilk zamanlarda ağ bağdaştırıcıları kısmında kablosuz internet adaptörümde ünlem işareti çıkıyor ve bu hangi durumda olduğunu bilmiyorum. Yeniden başlatıyorum cihazı bazen düzeliyor sorunsuz saatlerce çalışıyor. Bazen de dakikalar sonra yine aynı sorun çıkıyor. Yazılımcı bir tanıdığa götürmüştük o Wi-Fi kartı ile ilgili demişti ve yeni Wi-Fi kartı eklemişlerdi. Cihaz bana geri ulaştığında kablosuz ağ adaptörünün adı değişmişti sanırım aygıtta değişiklik de yapıldı. 3-4 ay sorunsuz kullandım fakat aynı sorunu tekrar yaşamaya başladım. Artık çıldıracak raddeye geldim şimdi de kablosuz ağ adaptörünü açtığımda şöyle bir sorun bildiriyor: "bu aygıt, kullanabileceği yeterli boş kaynak bulamıyor.
Bu aygıtı kullanmak istiyorsanız bu sistemdeki diğer aygıtlardan birini devre dışı bırakmanız gerekecek.
Bu aygıta yaptığınız değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor."
Hangi aygıtı neyi devre dışı bırakmak gerekiyor bilmiyorum bu sorunu ilk yaşadığımda 3-4 ay önceki zamanda böyle bir geri bildirim vermiyordu o zaman sadece bu aygıt düzgün çalışmıyor diyordu fakat şimdi böyle bir sorun bildirdi çözümünü bilen varsa anlatırsa çok mutlu olacağım.

IMG_20230128_005404.jpg


IMG_20230128_004107.jpg
 

Dosya Ekleri

  • IMG_20230128_005404.jpg
    IMG_20230128_005404.jpg
    241,7 KB · Görüntüleme: 3
KS
KS
Charlie Stan

Charlie Stan

Femtopat
Katılım
19 Ağustos 2022
Mesajlar
44
Bilgisayar sahibine önemli dosyaları olup olmadığını sormanızda fayda var. Sanmıyorum önemli dosyaları olduğunu ama yine de sorun. Başka bir yolda içerisinde dosyaları koruyarak sıfırlama işlemidir. Sfırlama esnasında soruyor zaten dosyaların silinip silinmeyeceğini ama en kesin sonuç temiz kurulumdur.

Yedeklemede fotoğraflar v.b. şeyleri flash belleğe ya da CD ye atmanız kurulumdan sonra tekrar bilgisayara atarsınız.
Aynen öyle yapacağım umarım bu sorun tekrardan çıkmaz teşekkürler yardımcı olduğunuz için.
 
Yukarı