Kablosuz internet bağlantısı yavaş

P4tris

Kilopat
Daha fazla  
Selam.

Başlıkta da anlaşıldığı gibi bir sorunum var.

Sizlere birkaç görüntü ile durumu göstereyim,

Bilgisayarda durum bu.

pc hızı.png

Mobilde durum bu.

telefon hızı.png

Soruma gelecek olursak, bununla ilgili modem arayüzünden vs. yapılabilecek herhangi bir ayar vb. var mı, biliyor musunuz?

Diğer bir konu da, kullandığım ISS'da son zamanlarda özellikle gece saatlerinde bayağı kesintiler yaşamaya başladım. İletişime geçmeme rağmen bir çözü yolu bulamadık ve sorun kullanıcı kaynaklı gibi geri dönüşler aldım. Sizce sorun modemde mi? Eğer öyleyse ne önerirsiniz?

Yorumlarınız için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• PC HIZI.png
    PC HIZI.png
    49 KB · Görüntüleme: 27
  • telefon hızı.png
    telefon hızı.png
    150,6 KB · Görüntüleme: 27
öncelikle modeminin doğru sinyal aldığından emin ol 2.si telefonun eski olabilir 3.sü telefonun wifi anteninde sıkıntı olabilir evdeki diğer cihazlardada test yapar isen sorunu çözebilirsin

Modem markanız nedir,modemle bu internet hızını ölçtüğünüz telefonun arasındaki mesafe ne kadardı?
Modemi koyduğunuz yerin sağında solunda arkasında önünde kolon tarzı kalın yapılar var mı?

öncelikle modeminin doğru sinyal aldığından emin ol 2.si telefonun eski olabilir 3.sü telefonun wifi anteninde sıkıntı olabilir evdeki diğer cihazlardada test yapar isen sorunu çözebilirsin
1. kullandığım telefon eski değil (xiaomi redmi 8 ) ayriyeten farklı telefonlardada denedim arada 1-2 mbps oynuyor
Modem markanız nedir,modemle bu internet hızını ölçtüğünüz telefonun arasındaki mesafe ne kadardı?
Modemi koyduğunuz yerin sağında solunda arkasında önünde kolon tarzı kalın yapılar var mı?
Modem: Model No. TD-W9970

kolon tarzı kalın yapılar yok ayrıca mesafe 8-10 metre arası

1. kullandığım telefon eski değil (xiaomi redmi 8 ) ayriyeten farklı telefonlardada denedim arada 1-2 mbps oynuyor

Modem: Model No. TD-W9970

kolon tarzı kalın yapılar yok ayrıca mesafe 8-10 metre arası
o zaman hangi operatörü kullanıyor iseniz müşteri hizmetleri ile iletişime geçin

Eğer bilginiz varsa, modemi fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Bi ihtimal çözüm olabilir. Bu durumda tekrar kurulum yapmanız gerekir. Modem otomatik kurulum yapmaz ise kendiniz manuel olarak yapabilirsiniz.

Eğer bilginiz varsa, modemi fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Bi ihtimal çözüm olabilir. Bu durumda tekrar kurulum yapmanız gerekir. Modem otomatik kurulum yapmaz ise kendiniz manuel olarak yapabilirsiniz.
Sıfırdan kurulumunu birkaç gün önce gerçekleştirmiştim

benim internette saat farki yasıyordum . genelde gece 3 kat oynarken aksam 6 12 arasi cok yavaştı . konuyla ilgisi varmi bilemem . fikrim yok depremde de bu sorun yasandigini hatirlatayim . kolay gelsin isin zor

Yeni konular

Geri
Yukarı