Kablosuz Kulak İçi Kulaklık Önerisi

yasingunaydin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Bilimci
Kulakiçi bluetooth kulaklık satın almak istiyorum. Ancak yaptığım birçok araştırma neticesinde hiçbir ürün için “ben bunu kesinlikle almalıyım” diyemedim. Gerek kullanıcı yorumları gerekse ürünlerin görünüşleri ve özellikleri açısından tatmin olamadım. Bu yüzden sizlerin değerli yorumlarını öğrenmek istiyorum.

NOT: Aşağıda yazdığım özelliklere uymayan ancak kesinlikle mükemmel dediğiniz ürünler varsa yine de önerebilirsiniz.

Öncelikle kulaklıkta aradığım özellikler şunlar;
  • Kulak içi olması
  • Kulaklığın etrafında kulağı sarmak için yapılan eklentilerden olmamalı. (Örn. Jabra step’teki gibi) Genel olarak kaba durmamalı
  • Kulaklığın kontrol kumandası çok kaba durmamalı, kulağa çok yakın olmamalı (Sennheiser CX 6.00 BT’deki gibi)
  • Elbette ses kalitesi güzel olmalı, basslar tizler iyi oranda ve kaliteli olmalı
  • Fonksiyonelliği çok olmalı (Kumanda üzerinden şarkı değiştirme, arama yanıtlama vs)
  • Kontrol kumandasının boynu saran tarzda olmaması (Samsung Level U’daki gibi)
  • Mikrofonu kaliteli olmalı dış sesleri kesebilmeli ve sesimi net iletmeli.
  • Tam şarjda kullanım ömrünün iyi olması veya kabul edilebilir seviyede olması.
  • Tamamen kablosuz da olabilir derdim ancak arama yanıtlama, müzik değiştirme gibi özellikler bu tarz kulaklıklarda sıkıntı oluyor. Airpods gibi bir kulaklıkta bile kararsız kaldım.
Ek Bilgiler
  • iPhone kullanıyorum.
  • Apple Airpods’larla ilgili net bir karar veremedim. Güzel kulaklık ancak o kadar paraya değer mi diye düşünüyorum. Müzik değiştirme arama yanıtlama vs fonksiyonellik olarak biraz kısıtlı bir ürün. Bilmediğim şeyler varsa bilgilendirin lütfen.
  • Bütçe olarak üst sınır 1000TL civarı diyelim.
Bu konuda araştırma yaptığımdan yukarıda saydığım özelliklerde bir kulaklık bulmak zor tabii ki ama en azından sizin yorumlarınızdan yola çıkarak daha kolay karar verebilirim diye düşünüyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı