Kaç sayfa kitap okunmalı?

Viva La Vida

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Geçen gün uykum gelsin diye uçurtma avcısını okumaya başladım saat 12'den 2'ye kadar okudum üstelik olan uykum da gitti, kitap acayip sardı ama nedense okumayı sürekli erteliyorum, erteleme hastalığım var. O yüzden sizden 350 ila 1 arasında bir sayı söylemenizi istiyorum. Ben okuduğum her kitabı sesli ve noktalama işaretlerine dikkat ederek okurum, yani hızlı değil aksine çok yavaş okuyorum. O yüzden fazla abartmayın 👉 👈

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün 50 sayfa okurum o zaman, yarın tekrar soracağım, sağ olun.
Bana kalsa 15 yeterde artardı.

Her kitap okumaya başladığında belli bir zaman sonra ara veriyorsan sana tavsiyem günlük 10DK zaman tutarak kitap oku (10DK' nın üstüne çıkma) ve okuduğun güne liste tutarak çarpı at. Eğer buna da eriniyorsan 1 hafta bu kuralı uygulayacağına yemin et. Zamanla süreyi arttırırsın. Ben bu yöntemi uygulayarak çok üşengeç biri olarak ara vermeksizin günde 30 dk kitap okuyorum.

Her kitap okumaya başladığında belli bir zaman sonra ara veriyorsan sana tavsiyem günlük 10dk zaman tutarak kitap oku (10Dk'nın üstüne çıkma) ve okuduğun güne liste tutarak çarpı at. Eğer buna da eriniyorsan 1 hafta bu kuralı uygulayacağına yemin et. Zamanla süreyi arttırırsın. Ben bu yöntemi uygulayarak çok üşengeç biri olarak ara vermeksizin günde 30 dk kitap okuyorum.

Mantıklı süre tutmaya üşenirsem sayfa sayısını arttırarak gitmek de işe yarar.

Geri
Yukarı