Kaçak siteden film izledikten sonra virüs bulaştı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Piyasada olmayan bir firma kaçak izledim, reklam virüsü olması muhtemel bir virüs, cihaz Mac, bellekte önemli derecede yoğun bir PDF dosya arşivim var. Ne yapayım? Cihazda küçük bir pencereden reklam tarzı bir şey açıldı, o şekilde anladım.

Malwarebytes bir şey bulamadı, kendi problemi, kesin anlamda bir şey var.

Avast'ta bir şey bulamadı fakat ben o reklam penceresini gördüm ve şizofreni değilim, ne yapayım?
Bir şey soracağım. İlk kez mi kaçak siteden film izliyorsun? Pop up dır o yüksek ihtimal. Virüs değil korkmana gerek yok bu kadar.

Evet o %99
Ben de yaşıyorum bu durumu hep kaçak sitelerden izlediğim için.
Pop-up bildirim ne demek oluyor bunu merak ettim ama.
İsteğin dışında karşına çıkan sinir bozucu bildirimler, silsen de yine çıkıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ilk defa izlediğiniz için korkmuş olabilirsiniz. Yüksek ihtimal virüs değildir, reklam olabilir. MBaM'ın sonuçlarına güveniyorum. Kaspersky ile de taratın istiyorsanız.

İsteğin dışında karşına çıkan sinir bozucu bildirimler, silsen de yine çıkıyorlar.
Hocam sitenin çevirileri var mı? 😀

Dostum problem o zaten. Klasik, film sitelerinin yaptığı reklama geç butonuna bastığında çarpı tuşuna zar zor basılacak bir şekilde ekranın köşesinde açılmış olan penceredir.
Acaba o çarpı tuşu reklamın parçasımı diyorum genelde.

Bir şey olmaz. Siteler arkada gizli ve küçük olarak reklam sitesini açtırıyor arkada siz filmi izlerken parayı kırıyor. Eski bir taktiktir. Bir şey indirmediyseniz virüs bulaşmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı