Kaçıncı sınıfta ne kadar çalışılmalı ve oyun oynanmalı?

Kendi kapasitene, iyi idrak edebilmene ve hayatın farkında olman ile alakalı. Ben 7. sınıftan beri her gün bilgisayar başında minimum 8 saat takılıyordum fakat Takdir Belgesi, Onur Belgesi vesaire de aldım, üniversiteye de yerleştim. Hiç alttan ders bırakmadan üniversite 4. sınıfa geldim ve 4'lük not sistemine göre GANO ortalamam 3,80. Kısacası zaman yönetimin iyi olacak.

Ben bir şeyi ertelerken önce düşünürüm. Bunu sonra yapsam ne gibi bir durumun içine girerim ve ne gibi bir sonuç beni bekler. Sonra bu sonuçları analiz ettiğimde bu sonucun beni ne kadar etkileyip etkilemeyeceğini düşünürüm. Baktım pek etkili bir sonucu yok ertelerim. Bazense sırf bir ödevin zamanı geldiğinde o ödevi zaten bitirmiş olmanın hazzını düşünüp 1 - 2 ay önce bitiririm ödevi.​

üniversite 4. sınıftayım. Tecrübeme dayanarak söylüyorum. 1. sınıftan 8. sınıfa kadar ders çalışmasan da olur. 8. sınıfta lise sınavına çalışmalısın. Bir liseye yerleştikten sonra lise 3'e kadar ders çalışmasan da olur. Lise 3 ve 4'de üniversite sınavına hazırlanıp yerleştikten sonra üniversite bitene kadar ders çalışmak zorundasın. Ama bu ders çalışma zorunluluğu oyunlardan vazgeçecek kadar değil. Hem ders çalışıp hem de oyun oynayabilirsin.​

Teşekkürler.

Çok kişisel bir şey. Örneğin ben Türkçe dersinde bir konuyu yüzlerce tekrar edince anlıyorum , matematikte ise derste dinliyorum hiç tekrar etmeden soru çözünce bile max 1-2 yanlışım çıkıyor.Biraz senin hangi dersi ne kadar anlayacağına bağlı.Ben sayısalı daha çok sevdiğimden daha kolay anlıyorum belki başkasında tam tersi.

Yaşın büyüdükçe oyun veya bilgisayara olan ilgin zamanla azalacaktır. Birçok etken olabilir. Bana sorarsan süreli ve abartmadan oynanırsa sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı