Kadıköy belediyesinden "skandal" karar

Türkiye'ye 'sömürgeci faşist Türk devleti' diyen örgüte belediye salon vermiş!
TSK'nın Suriye'deki terör örgütü PKK/YPG'ye yönelik operasyonuna 'Sömürgeci faşist Türk devleti' diyen Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu'nun (SGDF) Kadıköy Belediyesi'ne ait salonda 'genel kurul' düzenlediği öğrenildi.
PYD/YPG destekçisi Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu'na (SGDF) “genel kurul toplantısı” için Kadıköy Belediyesi'nin salonu verildiği öğrenildi.

Türkiye için “Sömürgeci faşist Türk devleti” ifadelerini kullanan örgütün, belediye salonunda toplantı yaptığı haberi örgütün sosyal medya paylaşımıyla ortaya çıktı.
SGDF adına 5 Ekim'de yapılan Twitter paylaşımında, Kadıköy Belediyesi'ne ait salondan pozlar veriliyor ve şu ifadeler yer alıyor:

“10. Genel Kurulumuzu başarıyla tamamladık. Suruç şehitlerimiz başta olmak üzere, devrim ve sosyalizm şehitlerimizin izinden yürüyerek gençliği özgürlüğün safında örgütleyecek ve faşizmi yeneceğiz! Yaşasın özgürlük, yaşasın sosyalizm! #ZafereKadarDaima”
image_750x_616ae2fae7b2b.jpg

SGDF'nin başka bir sosyal medya paylaşımında TSK'nın PYD/YPG'ye yönelik operasyonunda öldürülen Kerem Pehlivan'ı şu ifadelerle andığı görüldü:
image_750x_616ae322c2753.jpg

Kaynak:
 
Son düzenleyen: Moderatör:
KS
KS
Meerza

Meerza

Hectopat
Katılım
8 Eylül 2018
Mesajlar
846
Makaleler
4
Çözümler
4
Yer
Balıkesirliyim
Doğrudur. Ha ama yani neymiş "En eski konuların" değilmiş, 2-3 aymış. 😉
Tarafsızım işte. İster inanın ister inanmayın. Çıkıp "cehainpekaka teroristlere yardım etti, reis böylemi? sübhanallah" dememi mi bekliyorsunuz anlamadım. Politik haberler ile ilgili konuları benim için büyük bir anlam teşkil ettiği sürece açacağım. İBB'yi eleştiren bir başka haberin "şahsi düşüncem" kısmında arkadaş ağır palavra atmıştı. Ne olduğu bile doğru düzgün belli olmayan bir olay üzerinden malum iktidar savunuculuğu yapmıştı. Şimdi bakıyorum, o kadar açıklamama rağmen bahsettiğim konu ile benim konuma aynı tepki verilmiş.
 

msty611

Centipat
Katılım
28 Mayıs 2020
Mesajlar
988
Makaleler
2
Çözümler
1
Türkiye'nin izlediği dış politikanın sömürgeci ve faşizan olduğu gerçeğini de yadsımamak gerekiyor.
Geçin bu saçma sapan içi boş milliyetçilik ayaklarını. Dünyanın başına ne geldiyse ulus devlet fikrinden geldi.

İçi dolu devrimci ayaklarına mı yatalım? Berkin elvan ekmek almaya gidiyordu polis faşist der oradan yürürüz.
 
Yukarı