Kadıköyde bulduğumuz telefonu ne yapmalıyız?

alihan ateş

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Elektronik teknikeri
Babam kadıköyde bir telefon buldu. Evde bana gösterirken de sahibi aradı. Açtık, konuştuk. "canpark AVM tarafında buluşup elden teslim alabilirim."dedi bana. Ben de telefon numaramı ve isim soyismimi verdim." yarın buluşalım. " dedim. Nerede kaybettiniz sorusuna da kadıköyde kaybettim diye cevap verdi. Nerede buldunuz? Dendiğinde ise bankın yanındaki küllüğün içinde bulundu dedik ve AAA çöpe atmışlar diye cevap aldık. Aslında daha çok soru soracaktım fakat annem ile babam neden hemen telefonu açıyorsun diye tepki gösterdiler. İkisinin konuşması yüzünden adamı da doğru düzgün duyamadım ve sorgulayamadım. Bir de kadıköy çok tekin bir yer değil. Şimdi buluşup elden mi vermeliyim? Yoksa karakola mı gidip teslim etmeliyim? Bu arada buluşmayı saat 13'e ayarladık. Siz ne yapardınız? (ek bilgi olarak telefonda desen kilidi var ve sanırım genç birisine ait. Ekranda kırılma ve ufak bir karadelik var fakat dokunmatiği çalışıyor. Annem ile babamın tepkisi ise doğal ama fazla. Çünkü çalıntı olabilir veya illegal işler de yapılmış olabilir).ek bilgi olarak WhatsApp mesajlarında dikkatimi çeken ufak bir şey var:

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğin gibi Kadıköy tekin bir yer değil ve Whatsapp mesajlarında bir şeylerden şüpheleniyorsan bunları da belirterek polise ver. Onlar bulurlar yapacak bir şey.

Geri
Yukarı