Kadıköy’de uyuşturucu satıcısının ölümüne sebep olan polis tutuklanarak cezaevine gönderildi

Kadıköy'de polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybeden şüpheli Çetin Kaya'nın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada polis memuru S.E. "Kasten öldürme" suçundan tutuklandı. S.E.´nin savcılık ifadesinde "Bir elini kelepçelemiştik, boşta kalan eliyle benim silahıma hamle yapmaya çalıştı. O esnada da silah patladı. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum, olay taksirle oldu" dediği öğrenildi.

Polise memuruna ödül verecekleri yerde hapse atıyorlar bir de. Ne biçim ülke. Bir pislik daha sokaklardan eksilmiş oldu böylece. Türkiye’de polis silahını kullanmasa daha iyi çünkü eninde sonunda ya hapse gidiyor ya görevinden uzaklaştırılıyor!
FC1ACFCF-A453-45C0-A1FD-E2F4067B9427.jpeg

Kaynak

Son düzenleme:
Düşünce şekliniz yanlış. Ne olursa olsun herkesin yaşama hakkı var, olay hakkında net bir yorum yapamayacağım. Ancak kasten öldürme gibi bir durum varsa cezasını çekmeli. Bu mantıkla Kadir Şeker'in de serbest kalması gerekiyor. Birinin yaşayıp yaşamayacağına sen karar veremezsin.
Kesinlikle size katılmıyorum, o polisin görevi basitçe insanları yanlış yoldan alıp adalete teslim etmek burada polis memuruna da sıkabilirdi en iyisi olmuş o uyuşturucu satıcısı insanların yaşama hakkını alıyor hemde 1-2 tane değil! Onlarca.. Bu ölmesin de kim ölsün?

Düşünce şekliniz yanlış. Ne olursa olsun herkesin yaşama hakkı var, olay hakkında net bir yorum yapamayacağım. Ancak kasten öldürme gibi bir durum varsa cezasını çekmeli. Bu mantıkla Kadir Şeker'in de serbest kalması gerekiyor. Birinin yaşayıp yaşamayacağına sen karar veremezsin.
Sevgi pıtırcığı mısınız siz🥰🥰

Olayda fail tutuklanmış ama soruşturma devam ediyor. Mecliste de konuyla alakalı soru önergesi verilmiş. Soru önergesinin içeriğini merak edenler için aşağıya link bırakıyorum, çok ciddi iddialar var.
Eğer iddialar doğruysa polisin tutuklanmasında ben bir sorun göremiyorum, umarım soruşturma adil bir şekilde yürütülür ve gerçekler ortaya çıkar.

Ya senin düşünce şeklin yanlışsa?

Olayın gerçek yüzünü bilmiyorum fakat kimse bir başkasının yaşamını elinden alma hakkına sahip değildir. Kişi ne suç işlerse işlesin cezasını başka şekillerde çekmeli, öldürülerek değil. Dünyaya bir kere gelir insan.

Eğer birisi polisin silahına ulaşmaya çalıştıysa mantıklı olan o kişiyi ne şekilde olursa olsun etkisiz hale getirmektir. Herkesin yaşamaya hakkı varsa kanun ve nizama uygun yaşamalı. Adam benim silahımı alıp beni vurduktan sonra o adam ceza çekse ne olur çekmese ne olur? Ben öleceğime benim silahımla beni vurmaya çalışacak olan kişi ölsün sonuçta bende hayata bir kez geliyorum.

Tabi bu konuştuklarım genel anlamda. Bu haberdeki olayın hakkında yorum yapabilmek için ya olayın içinde olmak lazım ya da mobese görüntülerini izlemek lazım.

Kesinlikle size katılmıyorum, o polisin görevi basitçe insanları yanlış yoldan alıp adalete teslim etmek burada polis memuruna da sıkabilirdi en iyisi olmuş o uyuşturucu satıcısı insanların yaşama hakkını alıyor hemde 1-2 tane değil! Onlarca.. Bu ölmesin de kim ölsün?
Sen de diyorsun işte, görevi adalete teslim etmek, öldürmek değil. O zaman hiç tutuklamakla uğraşmayalım, takır takır vuralım. Kafayı mı yediniz siz? İdam falan da istiyorsunuzdur şimdi siz.

Yeni konular

Geri
Yukarı