Kadın ve erkeğin hiçbir zaman eşit olamayacağı gerçeği

Kadın ve erkek birbirine rakip değil ki eşitlik olsun? Yaratılışa göre birbirini tamamlarlar.
Düşünce tarzım ile tamamen aynı olmasa da en yakın düşünce tarzı bu. Başlığı daha fazla insan ulaşsın diye Türkiye'de en ilgi çekici konu olan Kadın ve Erkek ayrımından verdim ama bence diğer tüm insanı ayırıp gruplaştırma girişimleri insanları daha önyargılı ve adaletsiz bir topluma sürükledi ve bundan kurtulabilecek gibi de durmuyoruz.
Arkadaşlar anlatmak istediğim şey insana, gay, kadın, Müslüman, asyalı şeklinde yaklaşmanın yanlış olması insana insan olarak yaklaşmalıyız bu zoraki gruplar aynı olduğumuzu unutturuyor bize.

Herkes haksal olarak eşit tutulmalıdır.
Ancak ülkemizde haksal olarak kadın ve erkek pek eşit tutulmuyor. Fiziksel olarak zaten bilimsel erkek, kadından daha güçlüdür.
Ancak yeni yasalar ile nafakaya sınırlandırması ve çocukların hacize tutulmaması gelicek diye duydum. Nafakalar yüzünden icralık olup, çocuklarını kaybeden bir sürü baba var. İki tarafın da eşit olması gerektiğini düşünüyorum.

Herkes haksal olarak eşit tutulmalıdır.
Ancak ülkemizde haksal olarak kadın ve erkek pek eşit tutulmuyor. Fiziksel olarak zaten bilimsel olarak erkek, kadından daha güçlüdür.
Ancak yeni yasalar ile nafakaya sınırlandırması ve çocukların hacize tutulmaması gelicek diye duydum. Nafakalar yüzünden icralık olup, çocuklarını kaybeden bir sürü baba var. İki tarafın da eşit olması gerektiğini düşünüyorum.
Çok yanlış bir karar olur. Ülkemizde hala erkek hegomanyası var. Yalnız(dul) kadına ev bile vermiyorlar.

Ben ayırmıyorum ama hükümet ve halk gruplara ayırıp aşağılıyor maalesef. Ben birisiyle arkadaş, dost veya sevgili olacaksam kişiliğine bakarım.

Bir yandan kadın ve erkek değil direkt insanlar demek daha mantıklı.

Ben ayırmıyorum ama hükümet ve halk gruplara ayırıp aşağılıyor maalesef. Ben birisiyle arkadaş, dost veya sevgili olacaksam kişiliğine bakarım.

Bir yandan kadın ve erkek değil direkt insanlar demek daha mantıklı.
Ben homo sapiens demek istiyorum, dışlanacak mıyım? (göndermedir.)

Çok yanlış bir karar olur. Ülkemizde hala erkek hegomanyası var. Yalnız(dul) kadına ev bile vermiyorlar.
Çoğu babanın da evladı haczedildiği için çocuğuyla ayrı yaşıyor. 7 aydır çocuğunu görmeyen bile baba var. Geçen eylem yapıyorlardı. Nafaka verilsin, ama belli bir süresi olsun. Sonuçta iki tarafın isteği ile ayrılınıyor. Ayrıca ev kiralanırken milletin dul olup olmadığını sorgulayacağını zannetmiyorum. Bir düzenleme gelmeli.

Bu konudan bağımsız ama ülkemizde bir de feminizm çok yanlış anlaşılıyor.

Çoğu babanın da evladı haczedildiği için çocuğuyla ayrı yaşıyor. 7 aydır çocuğunu görmeyen bile baba var. Geçen eylem yapıyorlardı. Nafaka verilsin, ama belli bir süresi olsun. Sonuçta iki tarafın isteği ile ayrılınıyor. Ayrıca ev kiralanırken milletin dul olup olmadığını sorgulayacağını zannetmiyorum. Bir düzenleme gelmeli.

Bu konudan bağımsız ama ülkemizde bir de feminizm çok yanlış anlaşılıyor.
Şu an ülkemiz buna hazır değil. Bu yasa biraz da kalmalı. Erkek tarafı çok baskın. Yasalar en azından dengelemeye çalışıyor.

LGBT'ye niye destek verip eşit olalım?
LGBT ülkemizde desteklenmiyor diye Arap ülkeleri ile denk tutulup Avrupa ile karşılaştırılıyoruz. LGBT insanlara halen saygı duyuluyor. Ancak ve ancak ülkemizde LGBT'li insanlar bu özellikleri ile ön plana çıkmaya çalıştığı için ve ahlak ile özgürlük fazla karıştırıldığı için desteklenmiyor. Yani dediğiniz gibi.

Geri
Yukarı