Kadının zarar gördüğü erkeğe geri dönmesi mantıklı mı?

Kadın zarar gördüğü erkeğe geri dönmesi mantıklı mı?

• Geri dönebilir

• Mantıksız

• Son bir şans verilebilir

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Hemen yargılamayın, olur böyle şeyler, belki gerçekten pişmandır. Son şans, eğer aynısını yaparsa, ne olursa olsun, gidilmeli.
Burada atılan bir tokat veya edilen bir küfür değil. Basbaya yumruk atmış kadına. Şuanda ülkemizde bu kadar kadın cinayeti varsa bunların yüzde olarak büyük bir kısmı kadınların 2. şans vermesi veya maço erkek seviyorum diyip adam bıçaklayan heriflerle birlikte olmasıdır.

Hemen yargılamayın, olur böyle şeyler, belki gerçekten pişmandır. Son şans, eğer aynısını yaparsa, ne olursa olsun, gidilmeli.

Ben bir deliyim, sinirlenince kendimden geçerim. Cansız nesneleri kırarım, geçen gün sinirle telefonumu kırdım ve çok pişmanım. İnsan bazı şeyleri kaybedince değerini anlıyor.

Cansız nesnelerle insanları kıyaslamak doğru değil bence her insanın böyle sahip olduğu bir eşyayı veyahüt çevresindeki duvar kapı vb. şeylere zarar verip pişman olduğu 1 2 anısı vardır. Ama birine yumruk atmak tamamen farklı bir konu kavga ederken atarsın yumruk amacın zaten karşındaki kişiye zarar vermek ama sevdiğin kişiye o yumruğu atarsan o ilişki daha fazla yürememeli diye düşünüyorum ilerleyen zamanda o tek yumruk şiddetli darpa oradanda Allah göstermesin daha kötü sonuçlara kadar gidebilir.

Sevgilisine, sevdiği kadına yumruk atan bir yaratığa tanı konulması için fazla ayrıntıya ihtiyaç yok aslında hocam.
Ben sinirlenince zır deliye dönerim, sinirim geçtikten sonra yaptıklarımdan genelde pişmanlıkla çıkarım. Karşımdaki kadına yumruk atmam neredeyse imkansız ama eğer öyle birşey yapsaydım, çok pişman olurdum, zaten karşımdaki herhangi bir insana böyle bir zarar vermeyi sevmem. O adam maço ise, bir manyak ise mantıksız ama normalde böyle birisi değilse bir daha yapmayacak derecede pişmansa son şans.

Ben sinirlenince zır deliye dönerim, sinirim geçtikten sonra yaptıklarımdan genelde pişmanlıkla çıkarım. Karşımdaki kadına yumruk atmam neredeyse imkansız ama eğer öyle birşey yapsaydım, çok pişman olurdum, zaten karşımdaki herhangi bir insana böyle bir zarar vermeyi sevmem. O adam maço ise, bir manyak ise mantıksız ama normalde böyle birisi değilse bir daha yapmayacak derecede pişmansa son şans.
Hocam bir insanın sinirli olup olmaması fark etmez, sevdiğin kadına "yumruk" atmak çok farklı bir boyut. Tüm evi yıkabilirsiniz fakat eğer o sinirle yanınızdaki kişiye zarar verirseniz bu 2. bir şansı hak etmez. Maço olup olmaması fark etmez, eğer o adam öfkesini kontrol edemiyor ve bu da sevgilisine "yumruk" atmasıyla sonuçlanıyorsa ilişkinin devamını bırakın darp raporu alınıp suç duyurusunda bulunulması gerekir.

Başlık çok mantıksız oldu, açıklayacağım.
İşten dönüyordum (iş değil aslında sadece bir şeyi incelemek için arkadaşım çağırmıştı), eve dönerken parka uğrayayım dedim banka oturdum ve telefonuma bakmaya başladım. 15 dakika kadar sonra bir kız yanıma oturdu, gözleri yaşlı ama ağlamaklı değil de mutlu gibi.

Kız benimle konuşmaya başladı işte dedi ilk "Selam, rahatsız etmiyorum umarım.", ben de "Hayır tabii ki buyurun.". Başladı anlatmaya, "Hangi takımlısın?" dedi ben de takım tutmuyorum ama Beşiktaş şampiyon gibi gözüküyor. "Ben de öyle pek sevmem sevgilim fanatik Galatasaray'lı olduğu için bana her şeyi anlattı, Beşiktaş'ın son maçlarındaki istatistiğin yerlerde olduğunu falan. Hatta Galatasaray'daki bütün oyuncuları bilirim ☺️"

En son işte yarım saat kadar konuşmanın ardından kız bana "Yâni aslında yürüyüş yapmamın sebebi biraz rahatlamam, sevgilim gelmeden önce yüzüme yumruk attı, masa falan dağıldı." dedi. Yüzüm asıldı, üzüldüm bayağı kötü bir hayatı varmış çocukken esirgeme kurumunda kalmış, annesiyle babasıyla konuşmuyormuş (bir tek kardeşiyle konuşabiliyormuş). Neyse, hayatı kötüymüş kısacası, sonra devam etti "Sevgilim şimdi diyor ki 'çok özür dilerim, bir daha yapmam, lütfen.' Sence dönmeli miyim?"

Ben dedim ki "Bir şans daha ver, eğer hareketlerini tekrarlarsa ayrıl.". İnsanların görüşleri beni mutlu eder, sizce yanlış bir şey mi dedim veya siz olsaydınız ne derdiniz? Ayrıca bunu nedense birileriyle paylaştığım için rahatladım.

Kız Instagram'ını verdi, takipleştik, ayrıca ben böyle bir insanla karşılaştığım için garipsedim. Medeni insanları, sizinle derdini paylaşmak isteyen, sohbet etmek isteyen kişileri bugüne kadar çok az gördüm. Tabii ayrıca çok mutlu oldum. Ardından ise olduğum park bayağı yüksekte olduğu için -arkada biraz manzara var- fotoğraf çektirdi bana, güzel bir kare çıkarttığımı düşünüyorum.
En basit bir örnek ile mantıklı olup olmamasını tartışabiliriz.
İnsan fiziksel olarak
Başlık çok mantıksız oldu, açıklayacağım.
İşten dönüyordum (iş değil aslında sadece bir şeyi incelemek için arkadaşım çağırmıştı), eve dönerken parka uğrayayım dedim banka oturdum ve telefonuma bakmaya başladım. 15 dakika kadar sonra bir kız yanıma oturdu, gözleri yaşlı ama ağlamaklı değil de mutlu gibi.

Kız benimle konuşmaya başladı işte dedi ilk "Selam, rahatsız etmiyorum umarım.", ben de "Hayır tabii ki buyurun.". Başladı anlatmaya, "Hangi takımlısın?" dedi ben de takım tutmuyorum ama Beşiktaş şampiyon gibi gözüküyor. "Ben de öyle pek sevmem sevgilim fanatik Galatasaray'lı olduğu için bana her şeyi anlattı, Beşiktaş'ın son maçlarındaki istatistiğin yerlerde olduğunu falan. Hatta Galatasaray'daki bütün oyuncuları bilirim ☺️"

En son işte yarım saat kadar konuşmanın ardından kız bana "Yâni aslında yürüyüş yapmamın sebebi biraz rahatlamam, sevgilim gelmeden önce yüzüme yumruk attı, masa falan dağıldı." dedi. Yüzüm asıldı, üzüldüm bayağı kötü bir hayatı varmış çocukken esirgeme kurumunda kalmış, annesiyle babasıyla konuşmuyormuş (bir tek kardeşiyle konuşabiliyormuş). Neyse, hayatı kötüymüş kısacası, sonra devam etti "Sevgilim şimdi diyor ki 'çok özür dilerim, bir daha yapmam, lütfen.' Sence dönmeli miyim?"

Ben dedim ki "Bir şans daha ver, eğer hareketlerini tekrarlarsa ayrıl.". İnsanların görüşleri beni mutlu eder, sizce yanlış bir şey mi dedim veya siz olsaydınız ne derdiniz? Ayrıca bunu nedense birileriyle paylaştığım için rahatladım.

Kız Instagram'ını verdi, takipleştik, ayrıca ben böyle bir insanla karşılaştığım için garipsedim. Medeni insanları, sizinle derdini paylaşmak isteyen, sohbet etmek isteyen kişileri bugüne kadar çok az gördüm. Tabii ayrıca çok mutlu oldum. Ardından ise olduğum park bayağı yüksekte olduğu için -arkada biraz manzara var- fotoğraf çektirdi bana, güzel bir kare çıkarttığımı düşünüyorum.
Aslında ilk defa da yapabileceğiniz çok güzel bir şey vardı. Kendisine belki siz de uygun görürseniz İnstagram yada bir irtibat yolu bırakıp kendisinin bazı zamanlarda derdini dinleyebilirdiniz. Bu çok yararlı olurdu. Hem sizin hayatı ciddiyetiniz açısından, hem de karşı tarafın psikolojik açıdan iyi hissetmesi açısından.

Siz bence diyeceğinizi demişsiniz. Yanlış bir karar olup olmadığını yaşayıp öğrenebiliriz. Muhtemelen tatlı bitmeyecek sonu. Döven yine döver. :(

Yeni konular

Geri
Yukarı