Kadınlar neden kendini bu kadar özel hissediyor?

Türk erkeklerinin çoğu kıro, keko kesim oldukları için sıkıntı. Elazığ gibi doğunun ortasında bir şehirde yaşıyorum. Başlığa göre tam tersi, erkekler burada kendini özel hissediyor. Erkek döver. Erkek oturur, çalışmaz.

Doğu zihniyeti sayesinde, kadınlar kendini korumaya çalışıyor. Siyonizm, Avrupa bankalarının fonlaması sebebiyle de feminizm gereksiz büyüyor.

1- egolarını siz yükseltiyorsunuz; en basitinden Discord sunucularında özel roller, hak etmediği iltifatlar vb.

2- ataerlik düzen de de erkekler aynı durumda idi, modern dünyaya yakınlaştıkça durum tersine döndü yakında herkes eşit olacak.
"Türk feminizm hareketi" adlı grubun amacı da bu aslında, gerçek feminizm.

Bu arada, hiç abarttığınız kadar kız görmedim.

Psikolojik baskı yapan ile yapılan arasında kalır çünkü ve tiktok gibi ortamlarda bu tür kişileri rahatlıkla bulabilirsiniz

Objektif olalım bir kadına seni seviyorum dediğimizde tacizci oluyoruz. Laf ettiğimizde kadın düşmanı oluyoruz. En ufak itmede kadına el kaldırdı oluyoruz. Feministlere hiç değinmeyeceğim bile onlar temelli erkek düşmanı ve kadına şiddetin biraz abartıldığını düşünüyorum. (linç yemeye hazırım) Kadınlar erkek arkadaşına birilerini dövdürtebiliyor veya psikolojik şiddet uygulayabiliyorlar. Psikolojik şiddet fiziksel şiddetten daha kötü zaten psikolojik şiddet sonrası erkek çıldırıyor ve fiziksel şiddete başvurabiliyor ha hani kendi babamdan biliyorum. Haksız yere kadına şiddet de oluyor. Bu konuda ne deseniz katılıyorum ama kadın bir erkeğe psikolojik şiddet uygulamışsa ve sonra erkek ona şiddet uyguladıysa kadın mazlum rolüne girip sosyal medyada bana şiddet uyguladı diye görüntülerini paylaşsa erkeğin hayatı kararır. Özet olarak haklarımızın adaletli olmadığını düşünüyorum.
%10000 katılıyorum. 15-30 yaş aralığındaki erkekler kat kat daha fazla tacize uğramalarına rağmen bunlar haber edilmiyor, egolu kadınlar erkekler ölsün diyor. Sokakta biri seni taciz etse hiçbirşey yapamazsın. İtemezsin. Çünkü senin hayatının içine edebilirler. Sonra cahiller gelip "hoşuna gidiyor" der. Yapacak birşey yok. Şeref önemli. Kaybetmemek lazım.

Yani senden 5 yaş büyük olsak yani 10 yaşımıza gelsek sorun çözülür.
Evet, 10 yaşına geldiğinde tüm sırlar aydınlanacak. Gerekli olgunluğa ulaştığında insanlara nasıl davranman gerektiğini öğreneceksin ve sihirli bir şekilde kadınlar da normal bir hal almaya başlayacak. Siz olgun ve insan gibi davranırsanız hiç kimse (karşıdaki kişinin psikolojik bir sorunu yoksa) size üstünlük taslamaz ya da özel hissediyormuş gibi davranmaz.

Evet, 10 yaşına geldiğinde tüm sırlar aydınlanacak. Gerekli olgunluğa ulaştığında insanlara nasıl davranman gerektiğini öğreneceksin ve sihirli bir şekilde kadınlar da normal bir hal almaya başlayacak. Siz olgun ve insan gibi davranırsanız hiç kimse (karşıdaki kişinin psikolojik bir sorunu yoksa) size üstünlük taslamaz ya da özel hissediyormuş gibi davranmaz.

Ben bunu ergenliğe girdiğimde (13 yaşında) fark ettim 😳

Ben bunu ergenliğe girdiğimde (13 yaşında) fark ettim 😳
Şunu anlamıyorsunuz. Psikolojisi yerinde olan insanlar bu tarz olaylar yaşamazlar. Bunalımda olan ya da sorunları olan insanlar bu tarz olaylar yaşıyor ve medya da ekmek yemek için gündemi kullanıyor. Olayların aslını ya da karşınızdaki kişinin neler yaşadığını bilmiyorsunuz.

Bir kadını neden itersiniz? Samimi olduğunuzda, şakalaşmak niyetine değil mi? Samimi olmadığın bir erkeği ittiğinde de normal bir tepki görmezsin. Tamamen etki - tepki meselesi, davranışlarınızın sonucunu tartarak hareket ettiğinizde bu sorunların olmadığını göreceksiniz.

Geri
Yukarı