Kadir Şeker'in ölümden kurtardığı kadın Ayşe Dırla, eşiyle beraber 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Biliyorsunuz, geçtiğimiz sene de Konya'da bir olay olmuştu.

Konya'da bir kadını ölümden Kadir Şeker isimli bir öğrenci kurtarmıştı, sonucu da cinayetle sonlanmıştı. Ayşe Dırla uyuşturucu baskınında yakalanmıştı. İlgili haber.

Dava sonuçlandı. Cezaevinde evlendiği eşi Murat Hanlıyla "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan dolayı 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Aslında bu cezanın iyi haliyle falan birlikte maksimum 5-6 sene yatıp çıkacaklarını düşünüyorum.

Sonuç olarak ortada bir can gitti ve bir öğrenci hâlâ hapiste. Benim naçizane tavsiyem bu tarz olaylara karışmamanız olur. Bırakın, millet birbirini gerçekten yesin. Değmiyor çünkü.

Bir iyilik yapmak için kişinin iyi olmasına gerek yok. Örnek vermek gerekirse Einstein kötü şeyler olacak diye bilime katkısından vazgeçmedi ya da Oppenheimer. Eğer fikriniz sadece belirli kişilere yardım etmek gibi bir şey ise bu iyilik değil başka bir şey.

@Salih METİN, o adam canına kast ederse ne yapacaksın? Artık orada pisi pisine ölürsün.
O riskleri değerlendireceksin. Kendini ölüme de at demiyorum. Bir kadın, bir çocuğa karşı şiddet, tehdit vs. varsa karışın. Birçok kadına şiddet edilirken, millet seyirci gibi videoya çekiyor. Orada adam akıllı şiddet eden adamı pataklayacaksın.

Normalde adaletli bir ülke olsak, Kadir'in yaptığı beraatlikti. Taş çatlasın 1 senelik yatıştı.

Burada bir şey yapmayın diyen arkadaşları elbette anlıyorum. Ancak ben ve benim gibi insanlığını kaybetmemiş insanlar müdahalede bulunmalı. Bıçakla değil, konuşarak. Laftan anlamıyorsa pataklarsın adamı. Sonuçta ülkede buna ceza vermiyorlar.

Kadına şiddet, tehdit var; bıçak vb. çekilmişse karışın arkadaşlar. Zira karşıdaki kadın, ne kadar insanlıktan nasibini almamış olsa da size düşeni yapın.

Dalga mı geçiyorsun, adaletli bir ülke olsak o kadire mahkemede sen kim oluyorsun da kendi kafandan milleti yargılayıp ceza kesiyorsun derlerdi. Madem bir suç var ara polisi, polisçilik, hakimcilik oynamak sana mı düştü derlerdi. Hadi kendi kız arkadaşınla geziyorsundur 2-3 kişi saldırır kendini ve kız arkadaşını savunmak için böyle bir şey yaparsın neyse, ama olayla alakan yokken gidip adam bıçaklarsan gereken cezayı çekersin.

benim gibi insanlığını kaybetmemiş
İnsanlığınızı kaybetmemiş olabilirsiniz ama hiçbir şeyinizi kaybetmediğiniz anlamına gelmez bu.

Ayrıca bizden yılın en kadını ödülünü kazandınız.
vr7sji9v.jpg

Normalde adaletli bir ülke olsak, Kadir'in yaptığı beraatlikti. Taş çatlasın 1 senelik yatıştı.

Burada bir şey yapmayın diyen arkadaşları elbette anlıyorum. Ancak ben ve benim gibi insanlığını kaybetmemiş insanlar müdahalede bulunmalı. Bıçakla değil, konuşarak. Laftan anlamıyorsa pataklarsın adamı. Sonuçta ülkede buna ceza vermiyorlar.

Kadına şiddet, tehdit var; bıçak vb. çekilmişse karışın arkadaşlar. Zira karşıdaki kadın, ne kadar insanlıktan nasibini almamış olsa da size düşeni yapın.
(Bunlar benim düşüncelerimdir.)

Elinde bıçak olan adam zaten sen konuşmak isteyince tövbe edip imana gelecek. Elinde bıçak olan bir adamla tartışacak, kavga edecek kadar aptal değil kimse.

Cebinde 23 cm bıçak taşıyıp bu bıçakla adam öldüren ve taşıdığı bıçağa meyve soyma bıçağı diyen bir adamın beraat etmesi gerektiğini düşünüyorsun, komik.

Bir iyilik yapmak için kişinin iyi olmasına gerek yok. Örnek vermek gerekirse Einstein kötü şeyler olacak diye bilime katkısından vazgeçmedi ya da Oppenheimer. Eğer fikriniz sadece belirli kişilere yardım etmek gibi bir şey ise bu iyilik değil başka bir şey.

İyilik hakedene yapılır, iyi o zaman 2 gün sonra 10 kişiye tecavüz etmiş biri gelip abi polisler peşimde yardım et deyince de "iyilik herkese yapılır" diye saklayın adamı. İki kişi kavga ediyor şiddet gören ben dayak yemek istiyorum diyor siz hayır yiyemezsin diyorsunuz, size ne bak yukarıya attım resimi peşinde satırla kovalayan adama sarılmak istiyor, dahası yok bunun sen o adamı dövsen kemiklerini kırsan iyileşince bu kız yine gidip dayağını yiyecek peki niye kendimi riske atayım.

Not: Bilim ve iyilik farklı şeylerdir, bilim bilim için yapılır, iyilikle alakası yoktur.

@Salih METİN, ben hiç kimse için kendimi riske atamam. Atmam da. O kızın da aklı fikri var, onla beraber olmaya devam ediyorsa sorun ondadır. Şiddet meyilli adam zaten kendini belli eder.

Dalga mı geçiyorsun, adaletli bir ülke olsak o kadire mahkemede sen kim oluyorsun da kendi kafandan milleti yargılayıp ceza kesiyorsun derlerdi. Madem bir suç var ara polisi, polisçilik, hakimcilik oynamak sana mı düştü derlerdi. Hadi kendi kız arkadaşınla geziyorsundur 2-3 kişi saldırır kendini ve kız arkadaşını savunmak için böyle bir şey yaparsın neyse, ama olayla alakan yokken gidip adam bıçaklarsan gereken cezayı çekersin.
Bıçak çekmesine gerek yok ki. Katılıyorum size. Büyük yanlış. Ancak konuşarak adamla anlaşılabilir. Ha anlaşılabilecek gibi değilse de fiziken engellersin.
Elinde bıçak olan adam zaten sen konuşmak isteyince tövbe edip imana gelecek. Elinde bıçak olan bir adamla tartışacak, kavga edecek kadar aptal değil kimse.

Cebinde 23 cm bıçak taşıyıp bu bıçakla adam öldüren ve taşıdığı bıçağa meyve soyma bıçağı diyen bir adamın beraat etmesi gerektiğini düşünüyorsun, komik.
Belki çocuk, güvenlik amacıyla taşıyordur.
Anlık sinirle de çekmiştir.

Dediğim gibi bu benim düşüncem. Çok zıt gelebilir. Sizin fikrinize sonuna kadar saygı duyuyorum.
İnsanlığınızı kaybetmemiş olabilirsiniz ama hiçbir şeyinizi kaybetmediğiniz anlamına gelmez bu.

Ayrıca bizden yılın en kadını ödülünü kazandınız.
Eki Görüntüle 1185973
İşte şartlar olsa, kadın şikayetçi olurdu. Kadınlarda anomalilik var.
@Salih METİN, ben hiç kimse için kendimi riske atamam. Atmam da. O kızın da aklı fikri var, onla beraber olmaya devam ediyorsa sorun ondadır. Şiddet meyilli adam zaten kendini belli eder.
Sizin fikriniz. Elbette haksız değilsiniz.
Ancak şartlar normal olsa o kız ters davranmazdı. Yani o cani erkek arkadaşından şikayetçi olurdu.

(Bunlar benim düşüncelerimdir.)
Taşıdığı bıçak yasal değil ve o bıçakla haklı haksız fark etmez birini öldürmüş "YASAL OLMAYAN BIÇAKLA".

Geri
Yukarı