Kafama hep bir şeyler takılıyor

Hank J Wimbleton

Hectopat
Merhaba. Bu aralar boş kaldigim icin kafam hep bir seylere takiliyor. Gecenlerde saglikla ilgili bos sorulara kafam takilmisti. Bugunde karne gunu oldugu icin sokakta birkaç keko gordum. Bu kafama takildi benim. Bu kekolar ya bana satasirsa. Kiz arkadasimla disari cikacagiz çarşamba günü ya kekonun biri satasirsa diye korkuyorum. Hiç kafama takilmazdi bu kafama takildi yemin ediyorum. Bu kekolar bacak tasiyor ya ondan korkuyorum aslinda. Bacak islerinden bayağı korkarim. Zihnimi rahatlatmam icin ne yapabilirim? Bu artik cidden bir sorun haline geldi. 1 saattir internetten kekolarla olay yasayan insanlarin yazilarini okuyorum...

Yaralama maksatlı kesici alet taşıyan adam boş beleş adamdır. O taşıdığı aleti kullanamaz kafana takma. Bundan ziyade korkunun ecele bir faydası olmaz. Sen arkadaşınla takıl, gitmen gereken yere git.

Sağ olun hocam rahatlattiniz beni :)

Paranoid kişilik bozukluğu olabilir belki.
O ne oluyor hocam?

Paranoid kişilik bozukluğu olabilir belki.
O ne oluyor hocam?

OKB değil mi o ya? Bende OKB var arkadaşın anlattığına benziyor.
Hocam yanlış olmasın ama OKB sonucundaki davranışların istemsizce yapılıyor diye biliyorum. Paranoid kişilik bozukluğunda bilinçli bir şekilde hareket ediliyor diye biliyorum. Yanılıyor olabilirim, daha kapsamlı araştırmak lazım.

Hocam yanlış olmasın ama OKB sonucundaki davranışların istemsizce yapılıyor diye biliyorum. Paranoid kişilik bozukluğunda bilinçli bir şekilde hareket ediliyor diye biliyorum. Yanılıyor olabilirim, daha kapsamlı araştırmak lazım.

Bende olan durum mesela kapıyı kilitliyorum. Kilitlendi mi diye kontrol ediyorum, sonra yataktan kalkıp kapıya gidip bir daha bakıyorum kilitli mi diye. Hem kafaya takılıyor, hem de kontrol etmek istiyorsun. Direkt kontrol edemediğin düşünceleri internetten araştırıyorsun mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı