Kahramanmaraş'ta 7.7 büyüklüğünde deprem

Ben "My Earthquake" deprem programını kullanıyorum telefondan. Herkesten önce verileri alabiliyorum. Oradan bakabilirsiniz. Yabancı kaynaklar direkt giriş yapıyor olduğu zaman. Kandilli'den çok daha önce verileri paylaşıyor. Doğruluğunu bilemem. AFAD her zaman daha az gibi gösteriyor.
Öneriniz için çok teşekkürler, kontrol edeceğim ama elimden geldiğince resmi verilerden çıkmamaya çalışıyorum.
Muhtemelen 1 deprem oldu bu arada. Zaten ilk tweet AFAD'a, ikinci Kandilli'ye ait. Muhtemelen aynı deprem fakat farklı kaynaklar.
Umarım bu şekildedir arada 3 saniye var ve ikisi farklı kordinatları gösteriyor. Kesin bilgi aldıktan sonra düzenleyeceğim.

İzmir’de 6.9’u yaşadıktan sonra telefon, saat hangi elektronik cihazım varsa şarjsız bırakmamaya çalışıyorum sürekli aklıma geliyor ya şimdi bir şey olsa telefonum kaç saat dayanır hemen takmalıyım diye. Bu o kadar zor bir psikoloji. Yaşayanlara geçmiş olsun umarım zararsız atlatırız. Haberi aldığımdan beri korku doluyum. :(

Dünkü İstanbul-Kağıthane depremi de çok korkuttu. Özellikle korkuttu çünkü Kağıthanede fay yok. Fay değil çöküntü depremiymiş. 3 küsür şiddeti ama çıkan ses 99 depremindeki gibi güçlüydü. Zaten jeolojik yapısından dolayı deprem ülkesiyiz, bir de çöküntü depremi çıktı başımıza.

İzmir’de 6.9’u yaşadıktan sonra telefon, saat hangi elektronik cihazım varsa şarjsız bırakmamaya çalışıyorum sürekli aklıma geliyor ya şimdi bir şey olsa telefonum kaç saat dayanır hemen takmalıyım diye. Bu o kadar zor bir psikoloji. Yaşayanlara geçmiş olsun umarım zararsız atlatırız. Haberi aldığımdan beri korku doluyum. :(
Yaptığınız doğru hocam, ben de yatmadan şarjımı fullerim hep. Hatta yatağın yanında 1 şişe su ve bisküvi falan da bulundurmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı