Kahve içince depresyonum azalıyor

GreatArcher

Kilopat
Makaleler
1
Doktorun verdiği antidepresanlar en yüksek dozda olmasına rağmen bir işe yaramazken kahve içince ilginç bir şekilde depresyonum azalıyor. Doktora söyleyince şaşırdı. Sebebi ne olabilir?

Kahve antioksidan içerir. Filtre kahvenin kokusu bile insanda serotin hormonunun salgılanmasına yol açabilir. Günde bir fincan filtre kahve ve latte içerim, gerçekten kokusunu almak bile benim için keyif verici. 3-4 bardak kahveye çıkmadığınız müddetçe antideprasan etkisini kullanabilirsiniz. Ama granül veya hazır kahvenini ötesine geçmenizi tavsiye ederim :)

İyi hatırlattınız, bir Türk kahvesi yapayım kendime. :D

Nescafe denen iğrenç şeyi nasıl içtiğinizi anlamıyorum ama. Kahve değil çünkü o. %1 olması lazım içindeki kahve oranı. Filtre kahve yapmaya üşeniyorsanız en azından granül kahve alın. O da aynı mantık. Sıcak suyla karıştırıp içiyorsunuz.

İyi hatırlattınız, bir Türk kahvesi yapayım kendime. :D

Nescafe denen iğrenç şeyi nasıl içtiğinizi anlamıyorum ama. Kahve değil çünkü o. %1 olması lazım içindeki kahve oranı. Filtre kahve yapmaya üşeniyorsanız en azından granül kahve alın. O da aynı mantık. Sıcak suyla karıştırıp içiyorsunuz.
İğrenç değil hocam ben seviyorum. Ayrıca neye göre %1 dediniz?

Kahve antioksidan içerir. Filtre kahvenin kokusu bile insanda serotin hormonunun salgılanmasına yol açabilir. Günde bir fincan filtre kahve ve latte içerim, gerçekten kokusunu almak bile benim için keyif verici. 3-4 bardak kahveye çıkmadığınız müddetçe antideprasan etkisini kullanabilirsiniz. Ama granül veya hazır kahvenini ötesine geçmenizi tavsiye ederim :)
Öneriniz nedir?

İğrenç değil hocam ben seviyorum. Ayrıca neye göre %1 dediniz?
Koruyucu, şeker, aroma, katkı maddesi derken içerisindeki kahve oranı aşırı az.
Siz aromalı, şekerli su içiyorsunuz sadece. Filtre kahveye geçmeyecekseniz de azından granül kahveye geçmenizi öneririm. Jacobs Monarch Gold önerimdir.

Koruyucu, şeker, aroma, katkı maddesi derken içerisindeki kahve oranı aşırı az.
Siz aromalı, şekerli su içiyorsunuz sadece. Filtre kahveye geçmeyecekseniz de azından granül kahveye geçmenizi öneririm. Jacobs Monarch Gold önerimdir.
Demek bunu içsem daha fazla etkili olacak. Teşekkürler.

O kahvenin içine biskrem extra batırıp yemek daha da azaltır.

Kafeinden olsa 3'ü 1 arada'da doğru düzgün kafein yok. Şöyle iki fincan Türk kahvesi veya 1 bardak filtre kahve gömün bir deneyin bakalım yine faydası olacak mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı