Kalça ve basenlerin fazla kilolu olması

Hocam moral bozmanıza gerek yok. Spor yapıp abur cubur yemeyi azaltın derim. Eğer çok spor yapamam derseniz de en azından her gün yürümeye çalışın. Sizin yağ yakmanız lazım buda en iyi koşu ve nokta atışı yağ yakmayla oluyor diye biliyorum. Moral olarak kendinizi yormanıza gerek yok zamanla eğer beslenmenizi düzene sokarsanız vücudunuz toparlayacaktır. Hatta belki boyunuz zamanla uzayıp kalça bölgeniz çok göze batmayacaktır.
Ailem tek başıma dışarı çıkmama izin vermiyor. Koşu nasıl yapacağım. Evde ufak şeylee yapsam.

Kilom çok mu fazla?
Hayır hocam fazla değil normal bir vücut kitle endeksi içindesiniz. Sizin sadece yağlarınızın çoğu kalça bölgenizde olduğu için buna biraz takılmışsınız. Kilonuzun normal olduğunu söyleyen ben değilim sağlık bakanlığı. Kanıtı da fotoda. Yani moralinizi bozmaya gerek yok.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-01-24 125942.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-24 125942.png
    77,5 KB · Görüntüleme: 23
Hayır hocam fazla değil normal bir vücut kitle endeksi içindesiniz. Sizin sadece yağlarınızın çoğu kalça bölgenizde olduğu için buna biraz takılmışsınız. Kilonuzun normal olduğunu söyleyen ben değilim sağlık bakanlığı. Kanıtı da fotoda. Yani moralinizi bozmaya gerek yok.
Nedense e-okulda fazla kilolu görünüyorum. Neden?
Ya en çok da popodan rahatsız oluyorum. Popo da kalçaya dahil oluyor değil mi?

Ailem tek başıma dışarı çıkmama izin vermiyor. Koşu nasıl yapacağım. Evde ufak şeylee yapsam.
Hocam evde de ufak tefek egzersizler yapabilirsiniz. Youtube de size yol gösterecek kanallar var bu konuda. Hiç bir şey yapamıyorsanız da en azında uzun süre oturmaktan kaçının, evde tur atın. Spor konusunda bilgili değilim maalesef yoksa birkaç bir şey söylerdim. Bu sebeple de sizin videolardan yada telefon uygulamalarından yararlanmanız faydalı olur.
Nedense e-okulda fazla kilolu görünüyorum. Neden?

Ya en çok da popodan rahatsız oluyorum. Popo da kalçaya dahil oluyor değil mi?
E okulu önemsemeyin. Ben de e nabızda 1. seviye obez görünüyorum ama aslında normal kilodayım. Siz vücut kitle endeksinize dikkat edin yeter. Dünya çapında kabul gören kilo değerlendirme ölçütü budur. Sizin şanssızlığınız kilonuzun bir bölge de toplanması.

Hocam evde de ufak tefek egzersizler yapabilirsiniz. Youtube de size yol gösterecek kanallar var bu konuda. Hiç bir şey yapamıyorsanız da en azında uzun süre oturmaktan kaçının, evde tur atın. Spor konusunda bilgili değilim maalesef yoksa birkaç bir şey söylerdim. Bu sebeple de sizin videolardan yada telefon uygulamalarından yararlanmanız faydalı olur.
Ya sanırım beni hızla kilo almaya iten şey bilgisayar. Çok oturmakla kalçaya yağ birikebiliyor mu? Ben nerdeyse en az 7 saat pc başındayım.

E okulu önemsemeyin. Ben de e nabızda 1. seviye obez görünüyorum ama aslında normal kilodayım. Siz vücut kitle endeksinize dikkat edin yeter. Dünya çapında kabul gören kilo değerlendirme ölçütü budur. Sizin şanssızlığınız kilonuzun bir bölge de toplanması.
Anlıyorum.

Ya sanırım beni hızla kilo almaya iten şey bilgisayar. Çok oturmakla kalçaya yağ birikebiliyor mu? Ben nerdeyse en az 7 saat pc başındayım.

Anlıyorum.
Bilgisayar başında uzun süreler oturmak kesinlikle etkiler. Sİze uzun süreler oturmayın diyemem ben de aynısını yapan biri olarak. Ama şunu önerebilirim: her yarım saatte bir evde kalkıp 10-15 dakika dolaşın buda bir etki sağlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı