Kalça ve basenlerin fazla kilolu olması

Bilgisayar başında uzun süreler oturmak kesinlikle etkiler. Sİze uzun süreler oturmayın diyemem ben de aynısını yapan biri olarak. Ama şunu önerebilirim: her yarım saatte bir evde kalkıp 10-15 dakika dolaşın buda bir etki sağlar.
Peki yağların kalçada birikmesinin sebebi uzun süre oturmak mı yoksa genetik mi?
Zayıflamadan eritebilir miyim?
Bu arada kalçam 13 yaşında olmama rağmen 102 cm, basenlerim de 13 yaşında olmama rağmen 55-60 cm.

Son düzenleme:
Hocam öncelikle sağlıkçı veya sporcu olmadığım için size net bir şey söylemem doğru olmaz bilgim yok çünkü. Ama oturmak zannımca kalça yağlanmasını etkiler diye düşünüyorum. Zayıflamadan eritmeniz pek mümkün değil gibi. Sağlıklı yiyecek yani mümkün olduğunca ev yemeği yiyip abur cuburdan kaçının ve mümkün ise her gün hareket edin evde de olabilir. Bu arada olması gereken kilonuz, vücut kitle endeksiniz ve olması gereken bel çevre uzunluğunuz gibi değerleri sağlık bakanlığının sitesinden kontrol edebilirsiniz. Link :

Ben 168 boyundayım ve 65 kiloyum fakat kalçam aşırı büyük. Bayağı yağlı. Ayıptır söylemesi ama yürürken yağdan sallandığını hissediyorum. Aynısı basenlerim için de geçerli. En çok kalçamdan utanıyorum. Bol giyinsem bile belli oluyor. Ne yapmalıyım?
Moralini bozmak istemem ama belirli bir yağ kaybetsen bile bacakların yine kalın görünebilir. Bu tamamen genetik ile alakalıdır.

Ben 168 boyundayım ve 65 kiloyum fakat kalçam aşırı büyük. Bayağı yağlı. Ayıptır söylemesi ama yürürken yağdan sallandığını hissediyorum. Aynısı basenlerim için de geçerli. En çok kalçamdan utanıyorum. Bol giyinsem bile belli oluyor. Ne yapmalıyım?
Hormon dengeni kontrol ettir. Genetik de olabilir.

Hormon dengeni kontrol ettir. Genetik de olabilir.
Ailem de benim gibi kimse yok. Genetik olduğunu sanmıyorum.
Moralini bozmak istemem ama belirli bir yağ kaybetsen bile bacakların yine kalın görünebilir. Bu tamamen genetik ile alakalıdır.
Bacaklarım da çok yağlı yani bacaklarım hep böyle mi kalacak? Sırf bacaklarım yüzümden oturmak istemiyorum. Oturunca da hafif kaldırıyorum daha ince görünsünler diye.
Peki 13 yaş için 55-60 cm basen çok mu fazla?

Bacaklarım da çok yağlı yani bacaklarım hep böyle mi kalacak? Sırf bacaklarım yüzümden oturmak istemiyorum. Oturunca da hafif kaldırıyorum daha ince görünsünler diye.
Peki 13 yaş için 55-60 cm basen çok mu fazla?
Bende endomorf vücut tipli birisiyim. Sen istediğim kadar diyet yapıp yağ yaksan da kemiklerden dolayı alt tarafın kalın görünüyor. Daha boyun uzar ve bacak ölçülerin değişir. Ama her zaman kalın görünme ihtimalinin olduğunu hatırla ve bunla yaşamayı öğren.

Geri
Yukarı