Kaleci için tavsiyeler

Vicinity

Femtopat
Daha fazla  
Uzatmadan direk konuya geçiyorum. Yarın futbol okulunda maç var kaleci mevkisinde oynuyorum topu nasıl tutacağım veya nasıl atlayacağım gibi şeyler istiyorum yardım ederseniz teşekkür ederim.

Öncelikle yanlış anlama da bunları bilmiyorsan veya kendi bir tarzın yoksa neden kalecisin?
Ayrıca ellerini mi ayaklarını mı daha çok kullanıyorsun nereden bilelim?
Ben ellerimi daha çok kullanıyorum ama genelde topu yumrukluyorum, bana göre daha risksiz.
Genelde sağdan sola, soldan sağa takarlar, ona göre atla.
Atlama konusunda kale küçükse pek atlamana gerek olmaz da normal kale ise bir ayağını sabit olarak at sonra atla da bu kişiden kişiye değişir.

Öncelikle yanlış anlama da bunları bilmiyorsan veya kendi bir tarzın yoksa neden kalecisin.
Ayrıca ellerini mi ayaklarını mı daha çok kullanıyorsun nereden bilelim?
Ben ellerimi daha çok kullanıyorum ama genelde topu yumrukluyorum, bana göre daha risksiz.
Genelde sağdan sola, soldan sağa takarlar, ona göre atla.
Atlama konusunda kale küçükse pek atlamana gerek olmaz da normal kale ise bir ayağını sabit olarak at sonra atla da bu kişiden kişiye değişir.

Bunları biliyorum zaten sadece bilmediğim başka şeyler vardır ya da yanlış yaptığım şeyler vardır diye konuyu açtım.

Uzatmadan direk konuya geçiyorum. Yarın futbol okulunda maç var kaleci mevkisinde oynuyorum topu nasıl tutacağım veya nasıl atlayacağım gibi şeyler istiyorum yardım ederseniz teşekkür ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Binlerce saatlik FM tecrübem ile geldim..

Ben oyunda her zaman iyi pas atan kalecileri tercih ederim. Güzel paslar ile takımınızın kontra atağa çıkmasını sağlamalısınız.

Topu yumruklayacaksanız eğer, güzel bir yere yumruklamanız gerekir. Kalenin önüne düşürürseniz bir işe yaramaz.

Birebir pozisyonlarda bacaklarını iyi kullanman gerek. Muhtemelen elinle hamle yapmanı sağlayacak birebir bir pozisyon olmaz maçta. Olursa da, kısmet :D

Topa nasıl zıplayacağınızı bilmiyorum fakat düzgün zıplayın ki sakatlamayın kendinizi.

Maçta iyi bir izlenim vermek istiyorsanız, güzel ve yerinde paslar atmanız yararınıza olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı