Kali GRUB Loader'dan sonra siyah ekran

yuskemo

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
elimde KBB'nin dağıtmış olduğu Casper N410 model bay trail bir tablet bulunuyor. 64 bit kurulmadığı için 32 bit Kali 2019.2 kurdum içine çünkü kendimi pentesting konusunda geliştirmek istiyorum. Kurulum düzgün bir şekilde tamamlandı, cihazı reboot ettiğim zaman GRUB loader geldi, en üstten Kali GNU/Linux seçeneğini seçtim fakat sonrasında "/x/x: clean, 340018/30015488 files, 3926736/120034048 blocks. " çıktısını siyah arka planda alıyorum. (X dediğim yerlerde dev1, sda1 yerine başka bir şey yazıyor karışık ve biraz uzun.)

Sonrasında ise tamamen siyah bir ekran fakat cihaz çalışmaya devam ediyor, bunu da şuradan anladım: Alt+F4 yapıp Recovery moddan root kuıllanıcısına giriş yaptım (her ne kadar bir şey görmesem de tahminen yaptım), reboot komutu ile tekrar başlatabildim. Yardım istediğim konu bu işte sonrasında grafiksel arayüze geçiş yapamıyorum, recovery modda komut istemine erişebiliyorum.

Linux nvdia ekran kartı driveri konusunda sıkıntı çıkarabiliyor bu yüzden görüntüye erişemiyor olabilirsin.Ekran kartı modelini belirtmende fayda var.
2. olarak grub listin düzgün yüklenmemiş olabilir bunun için grub boot loader adındaki programı bir flush belleğe yazıp çalıştırıp sistemi düzeltmeyi deneyebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı