Kali Linux boot problemi

Firehorse MK II

Megapat
Makaleler
1
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Geçen gün 16GB'lik Kingston Flash belleğe Kali Linux 2.0 kurdum. Kurulum problemsiz ilerledi ancak bilgisayarı Flash bellekten boot etmeye çalışınca lanet siyah ekranın üstünde gri "_" geliyor. Bilgisayar boot etmiyor. Lütfen yardımcı olun.

Aynı sorunu bende yaşamıştım, USB'ye kurduğunuz Kali Linux'u farklı bir programla kurun, ya da Kali'nin setup dosyasını değiştirmeyi deneyin. Ben farklı bir programla kurduğumda düzelmişti, programı hatırlasaydım daha detaylı bilgi verebilirdim.

Ben direk dosyaları başka bir USB belleğe oradan da diğer belleğe kurdum. Problem bundan kaynaklı olabilir mi ?
Olabilir, "Rufus, Universal USB Installer" gibi programlardan yararlanabilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam bende Universal USB Installer kullanmıştım.

Ben direk dosyaları başka bir USB belleğe oradan da diğer belleğe kurdum. Problem bundan kaynaklı olabilir mi ?

Isletim sistemi sadece dosyalari USB'ye kopyalayarak yazilmaz :D

Isletim sistemini bir tool yardimiyla yazdirman lazim.

Hayır hocam setup dosyalarını rufus ile kopyaladım, oradan boot ederek kurdum. O kadar da cahil yerine koymayın lütfen. :)

Estagfurullah kimseyi cahil yerine koymak benim ustume degil [emoji4]

Yanlis hatirlamiyorsam USB'ye direkt olarak calisacak sekilde kurmak icin baska bir sekilde yazdirmak gerekiyordu, cunku Rufus ile USB'ye USB'nin kendisi bir HDD imis gibi kurunca sistem yine algilayamiyor, sanirim bootloader'ini bulamiyor.

Diger arkadaslarin dedigi programla USB'ye direkt olarak isletim sistemi olarak kurmayi deneyin.

Yok hocam sistem bootloaderi buluyor. Rufus bunun için ek dosya indiriyor ancak problem kurduktan sonra görmemesi. YUMI yani Universal USB Installer programını da denedim ancak o da olmadı.

Peki sisteminin UEFI destegi var mi? Var ise UEFI olmayan yani Legacy boot denedin mi? Safe boot'u da kapatman gerekiyor onu denemek icin. Belki USB'ye Legacy sistem olarak yazdirmissindir.

Yahut, tam tersi de olabilir. Yani USB'ye UEFI yazdirdin ama sistemin sadece Legacy destegi var.

Bunlardan ikisi de degilse sorunu cozmek icin baska arastirmalar yapmaya hazirim.

Yok hocam sistem bootloaderi buluyor. Rufus bunun için ek dosya indiriyor ancak problem kurduktan sonra görmemesi. YUMI yani Universal USB Installer programını da denedim ancak o da olmadı.
ISO dosyası olarak mı aktarmıştınız? USB Belleğinizi biçimlendirirken "exFat" olarak deneyin eğer denemediyseniz, arkadaşın da dediği boot özelliklerini gözden geçirmenizde fayda var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı