Kali Linux İçin Giriş Seviyesi Laptop Tavsiyesi

Yasin_R

Hectopat
Daha fazla  
Kali Linux'a çok merak saldım ve siber güvenlik çok ilgimi çekiyor bu yüzden laptop almaya karar verdim ama çok fazla bir bütçe ayıramadım. Önerinizin 3000 TL altı olması benim için çok iyi olacaktır. Parça uyumluluğu, yazılım desteği olan; tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu özellikler benim icin fazla ben oyun vs oynamayi düsünmüyorum pentest i de yapmayi pek hedeflemiyorum yani benim icin biraz fazla daha alt sekmentte olup linuxun destekledii parcalara sahip bir laptop önerin varsaa beklerim :D
Zaten oyun bilgisayarı değil daha düşük model laptoplarla hiçbirşey açamazsınız :)

Merhabalar,sanal makine mı kuracaksınız yoksa direkt işletim sistemi üzerinden mi kullanacaksınız?

2000 TL civarına Ryzen 3 3200U kullanan modellere bakabilirsiniz eğer çok ağır işler yapmayacaksanız ve fazla para vermek istemiyorsanız.

Oyun haricinde o kadar ağır donanımlara gerek olduğunu düşünmüyorum. 3200U bana göre rahatlıkla kullanılabilecek düzeyde.

2000 TL civarına Ryzen 3 3200U kullanan modellere bakabilirsiniz eğer çok ağır işler yapmayacaksanız ve fazla para vermek istemiyorsanız.

Oyun haricinde o kadar ağır donanımlara gerek olduğunu düşünmüyorum. 3200U bana göre rahatlıkla kullanılabilecek düzeyde.
Dostum AMD model işlemciler masaüstü gibi laptoplarda sağlam değil 3200U sizi üzer.

Şöyle bir liste hazırladım sizin için. Bu laptoplar giriş segmentinde sizi idare edecektir. (Doğrudan işletim sistemi kuracağınızı, sanal makine kullanmayacağınızı varsayarak söylüyorum )

Ama eğer halihazırda bir bilgisayarınız varsa ufak boyutlu bir SSD alıp Kali Linux u bu SSD'nin üzerine kurabilirsiniz bunu tak çıkar yaparak kendi bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz.

3200U'dan daha kötü işlemciler ile ne programlar kullanıldığını, ne tasarımlar yapıldığını gördüm.

İleriye dönük olması bakımından tabi 3200U alınmasa daha iyi olur ama öyle yerde süründürecek kadar kötü olduğunu düşünmüyorum.

Ryzen 7 3700U ile benchmarklara baktığımda arada iki kat performans farkı var. 1000 TL fazla verebilecekse arkadaş hiç bakmasın bana sizin önerdiğiniz bilgisayar oldukça güzel.

Ama arkadaş 3000 TL altı istemiş, eğer 3000'in çok altına düşmek isterse diye de bir öneri sunmak uygun olacaktır. Sonuçta adam 3000 TL veremiyorsa bilgisayar alma demenin mantığı yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı