Kali Linux için Mac Tavsiyesi

Mesela wifi hack için amd ile nvidia için farklı komutlar girmemiz gerekiyor. Ben macbook air almak istiyorum. Intel hd 6000 var. Bu bir sorun teşkil eder mi? Yanıtınız için çok teşekkür ediyorum. İyi forumlar :D

Ben böyle konuları çok desteklemiyorum. Cevap vermekte istemiyorum aslında. İnsanların malını insanlardan izinsiz kullanmak , bir nevi çalmak aslında. Macbook alacak paran varsa bir zahmet internetini de satın al.

Şu Kali Linux veya eski adıyla BackTrack GNU/Linux dağıtımını kuranlar genelde iki sebeple kuruyor.

1-Oradan buradan duydukları "Heçkırlar kali linuks kullanıyor olm" sözleri.

2-Komşunun internetinden otlanma isteği.

2.sebep tam anlamıyla hırsızlık ve terbiyesizliktir. O komşu sen bedava internete gir diye mi her ay fatura ödüyor?

Kali Linux "pentest" amacıyla yapılmış içinde pek çok güvenlik aracı içeren bir ağ güvenlik takımıdır. Asıl kullanım amacı ağ güvenliğini test etmektir. Kesinlikle günlük kullanım için değildir.

Eğer GNU/Linux dünyasına adım atmak istiyorsanız kullanabileceğiniz bir çok normal dağıtım var. Örnek olarak Ubuntu,Mint,Debian,bilemedin Arch Linux.

Kesinlikle katılıyorum. Örneğin Kali Linux'taki bir araç normal bir insan için bedava internet programıdır. Oysa bu işi bilen biri için ağ güvenlik aracıdır. Aradaki farkı anlayabiliyorsanız Kali Linux kurmanızda sakınca yok demektir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı