Kali Linux kurulum esnasında "Kurulum medyanız algılanamadı" hatası

egeoz316

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Kali Linux kurulduğu sırada bilgisayar kurulum medyanız yüklenemedi, USB'yi takın diyor ancak USB takılı, bunun sebebi nedir?

Ayrıca cihaz çok eski, ondan kaynaklı olabilir mi?

Kali Linux kurulduğu sırada bilgisayar kurulum medyanız yüklenemedi, USB'yi takın diyor ancak USB takılı, bunun sebebi nedir?

Ayrıca cihaz çok eski, ondan kaynaklı olabilir mi?

BIOS uzerınden sanallaştırmayı açtınız mı? Hazır kurulum denedıniz mi?

Hocam o ekranda iken flash belleği çekip tekrar takın.
Böyle yapınca oldu, yardımınız için teşekkürler.

@Abdullah_AKD Hocam kuruldu ancak sistem yaklaşık 20 dakikadır açılış ekranında bekliyor ve bir sürü yazı çıkıyor, bu normal mi yoksa bir sorun mu var?

1670087206478.png

@Elliot Türkinson hocam bu konuda bilgili görünyorsunuz, yardım edebilir misiniz?

Son düzenleme:
Böyle yapınca oldu, yardımınız için teşekkürler.

@Abdullah_AKD Hocam kuruldu ancak sistem yaklaşık 20 dakikadır açılış ekranında bekliyor ve bir sürü yazı çıkıyor, bu normal mi yoksa bir sorun mu var?

Eki Görüntüle 1592101
SHIFT tuşuna veya ESC'ye basarak güvenli modunuza geçin. ağı seçin, ardından kök komut istemine bırakın. Ardından aşağıdaki komutları çalıştırın.

sudo apt-get remove plymouth sudo apt-get remove xserver-xorg-video-intel

Şimdi yeniden başlat, Yeniden başlattığınızda, yine de siyah veya mor ekran alabilirsiniz, Ctrl+Alt+F1 tuşlarına basın ve kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın. Ardından aşağıdaki komutları çalıştırın. GDM yani Gnome ekran yöneticisi de benim için sorun yaratıyordu, bu yüzden aşağıdaki adım benim için çok önemliydi. Görüntü yöneticisi olarak gdm3'ten lightdm'ye geçtim.

sudo apt-get install lightdm sudo dpkg-reconfigure lightdm

Sizden istendiğinde, varsayılan ekran yöneticisini lightdm olarak seçin Şimdi masaüstüne geri dönmüştüm, tire veya birlik yoktu, sadece simgeler ve duvar kağıdı vardı. şimdi bunu çalıştırın.

sudo apt-get install ubuntu-desktop

Şimdi, bundan sonra yeniden başlatın. Masaüstü geri döndü! şimdi, intel grafik sürücülerini yeniden yükleyebilirsiniz,

sudo apt-get install xserver-xorg-video-intel

Ve son olarak yeniden başlatın.

Shift tuşuna veya ESC'ye basarak güvenli modunuza geçin. Ağı seçin, ardından kök komut istemine bırakın. Ardından aşağıdaki komutları çalıştırın.

sudo apt-get remove plymouth. sudo apt-get remove xserver-xorg-video-intel

Şimdi yeniden başlat, yeniden başlattığınızda, yine de siyah veya mor ekran alabilirsiniz, CTRL+alt+F1 tuşlarına basın ve kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın. Ardından aşağıdaki komutları çalıştırın. Gdm yani GNOME ekran yöneticisi de benim için sorun yaratıyordu, bu yüzden aşağıdaki adım benim için çok önemliydi. Görüntü yöneticisi olarak gdm3'ten LightDM'ye geçtim.

sudo apt-get install lightdm. sudo dpkg-reconfigure lightdm

Sizden istendiğinde, varsayılan ekran yöneticisini LightDM olarak seçin şimdi masaüstüne geri dönmüştüm, tire veya birlik yoktu, sadece simgeler ve duvar kağıdı vardı. Şimdi bunu çalıştırın.

sudo apt-get install ubuntu-desktop

Şimdi, bundan sonra yeniden başlatın. Masaüstü geri döndü! Şimdi, Intel grafik sürücülerini yeniden yükleyebilirsiniz,

sudo apt-get install xserver-xorg-video-intel

Ve son olarak yeniden başlatın.

Güvenli moda geçmek için restart mı atmam gerek, çünkü şu anda hiçbir tuş çalışmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı