Kali Linux Kurulum Sonrası Masaüstü Gelmiyor

mthnksk

Decapat
Arkadaşlar laptopum Asus GL752V. 16 GB RAM, 4 GB GTX 965M var.

Sanal makineye kurarken hiçbir sorun yaşamıyorum fakat kendi PC'me kurduktan sonra bir türlü masaüstü gelmiyor. Bu sabah en az 5-6 kere daha baştan format atıp kurdum hep aynı.

Öncelikle C diskim SSD ve Windows 10 kurulu.
D diskimden 200 GB kadar ayırdım ve oraya kurmak istiyorum. Flashtan Kali Linux 64bit son sürümünü kurduktan sonra açılış ekranında simsiyah ekranda sol üst köşede _ işareti gözüküyor ve orada kalıyor. Boot menüden CD-ROM'u iptal edince bazen orayı geçiyor şifre girme bölümüne geliyor ama bu sefer şifreyi yazdıgım zaman gri ekranda sol üstte rengarenk çizgiler çıkıp o şekilde donuyor.

Araştırmalarımda ekran kartından dolayı oldugunu söylemiş bazıları. Bunun çözümünü bilen var mı arkadaşlar?
Çözdüm arkadaşlar sistemimde C'ye windows 10 kuruluydu, ben boş olan D'ye kurmak istiyordum ve kurduğum zaman yukarıdaki problemi yaşıyordum. Tüm diskleri silerek baştan C'ye kurdum Kali'yi bu sefer hata almadan giriş yapabildim şimdi updateleri yapıyorum.

Bu arada son bir sorum olacak Nvidia GeForce GTX 965M Ekran kartına sahipim. Bunun driverlarını nasıl yükleyebilirim Kali'ye ?

Son düzenleme:
Grub ekranında e tuşuna tıklayıp linux satırına geldikten sonra quiet yazısını silip nouveau.modeset=0 yazmanız yeterli olacaktır.

Merhabalar iyi günler. Kodu yazdıktan sonra ne yapmam gerektiği hakkında bilgi verebilir misiniz ? Linux şu an son sürümünü kurdum. Şifre ekranı gelmeden grub ekranında kalıyor. Sürekli reset atıyor. Şimdiden teşekkürler.
Grub ekranında e tuşuna tıklayıp linux satırına geldikten sonra quiet yazısını silip nouveau.modeset=0 yazmanız yeterli olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı