Kali Linux kurulumu sonrasında PC saldırıya açık olur mu?

Mermaids

Zeptopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bu sitede yeniyim. Şöyle bir sorunum var. İnternetten aldığım kurs için Kali Linux'ü laptopuma kurdum. Laptopum yeterli olmadığı için Kali'yi silmek durumunda kaldım. Ve laptopuma format attırdım. Kurulumunda bazı portlar açılıyor ve izinler veriliyormuş. Bu sebeple laptopum saldırıya açık mıdır? Şu an kişisel mailime bile girmiyorum. Daha önceki yıllarda bu olaydan bağımsız olarak hacklenme yaşamıştım. Konu hakkında bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Teşekkür ederim
Merhabalar. Bu sitede yeniyim. Şöyle bir sorunum var. İnternetten aldığım kurs için Kali Linux'ü laptopuma kurdum. Laptopum yeterli olmadığı için Kali'yi silmek durumunda kaldım. Ve laptopuma format attırdım. Kurulumunda bazı portlar açılıyor ve izinler veriliyormuş. Bu sebeple laptopum saldırıya açık mıdır? Şu an kişisel mailime bile girmiyorum. Daha önceki yıllarda bu olaydan bağımsız olarak hacklenme yaşamıştım. Konu hakkında bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
Kali'yi sanal olarak kullanacaktım. Etik hackerlık eğitimi için kurmuştum. Konu hakkında çok bilgi sahibi değilim. Değerli görüşleriniz ve yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Port açılmasa, internetten herhangi bir işlem yapman mümkün değil. Bir sistemde bütün açıklarda kapatılamıyor aynı şekilde.
Sadece ek güvenlik önlemleri ve güzel toollar barındırıyor. Seni saldırıdan ultra derecede koruduğu söylenemez. Seninle aynı ağda olan bir saldırgan elbette yine o makineyi ne yapar eder ele geçirir amacı ciddiyse...
Önemli olan senin bilinçli olup ataklara taviz vermemen.

Yeni konular

Geri
Yukarı