Kali Linux laptopun kendi Wi-Fi kartını kablolu algılıyor

ZerefDragneel

Hectopat
Makaleler
1
Yer
localhost
Selam. Laptopuma Wireless adaptör almadan Wi-Fi'ya girebileceğimi düşünüp Kali Linux yükledim. Bağlantıda sorun yoktu internet vardı ancak bağlantı kablolu görünüyor. Bunu nasıl kablosuza çevirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Laptopuma Wireless adaptör almadan Wi-Fi'ya girebileceğimi düşünüp Kali Linux yükledim. Bağlantıda sorun yoktu internet vardı ancak bağlantı kablolu görünüyor. Bunu nasıl kablosuza çevirebilirim?
Cahilliğime verin wifi adaptörü olmayan laptop nasıl oluyor ve wifi adaptör olmadan nasıl ağa bağlanıyor?

Kod:
service NetworkManager restart

Terminale bunu yazın hata verirse başına sudo ekleyin.

Bazı laptop modellerindeki Wi-Fi kartları monitör modu desteklerler hocam mesela bende ASUS K52F var ve monitör mod destekliyor tüm atakları uygulayabiliyorum.

Belki sizinki de destekliyordur bir deneyin derim.

Merhaba,

VM'de kurdunuz sanırım, eğer öyleyse USB Wi-Fi adaptörü alabilirsiniz (alacaksanız biraz araştırın, Kali için en uyumlu versiyonunu bulabilirsiniz), alternatif olarak WSL2'ye Kali'yi kurabilirsiniz. Onun dışında aklıma bir yöntem gelmiyor, VM'in Network ayarlarına bakabilirsiniz, ancak işe yarayacağını pek sanmıyorum.

Merhaba,

Vm'de kurdunuz sanırım, eğer öyleyse USB Wi-Fi adaptörü alabilirsiniz (alacaksanız biraz araştırın, Kali için en uyumlu versiyonunu bulabilirsiniz), alternatif olarak WSL2'ye Kali'yi kurabilirsiniz. Onun dışında aklıma bir yöntem gelmiyor, Vm'in network ayarlarına bakabilirsiniz, ancak işe yarayacağını pek sanmıyorum.

Evde sağ olun hocam sormayı unuttum sanal makineye mi yüklediniz yoksa direkt mi kurdunuz ben Dual boot ile kullanıyorum mesela.

Merhaba,

Vm'de kurdunuz sanırım, eğer öyleyse USB Wi-Fi adaptörü alabilirsiniz (alacaksanız biraz araştırın, Kali için en uyumlu versiyonunu bulabilirsiniz), alternatif olarak WSL2'ye Kali'yi kurabilirsiniz. Onun dışında aklıma bir yöntem gelmiyor, Vm'in network ayarlarına bakabilirsiniz, ancak işe yarayacağını pek sanmıyorum.

Dualboot olarak deneyeceğim VMware kurmuştum ben.

Kod:
service NetworkManager restart

Terminale bunu yazın hata verirse başına sudo ekleyin.

Bazı laptop modellerindeki Wi-Fi kartları monitör modu desteklerler hocam mesela bende ASUS K52F var ve monitör mod destekliyor tüm atakları uygulayabiliyorum.

Belki sizinki de destekliyordur bir deneyin derim.

Hocam benim Wi-Fi kartını kablolu görüyor Wi-Fi görünmüyor iwconfigde vesaire.

Dualboot olarak deneyeceğim VMware kurmuştum ben.

Hocam benim Wi-Fi kartını kablolu görüyor Wi-Fi görünmüyor iwconfigde vesaire.

Hocam dualboot kuramıyorum BIOS'da USB seçme yeri yok nasıl bir BIOS bu yahu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı