Kali Linux "reboot and select proper boot device" hatası

Dzemm

Decapat
Öncelikle merhaba.
Bugün laptopuma Kali Linux kurmaya karar verdim. USB ile sıkıntısız bir şekilde kurdum ama hard diski seçmeme rağmen "reboot and select proper boot device" hatasını veriyor. Çok şeyler denedim ama gene olmadı. (Laptop "Asus f553m")
Şüphelendiğim iki şey var:
1)BIOS ayarlarının arasında os selection diye bir seçenek var ve orada sadece "windows 7" ve "windows 8.x" diye seçebiliyorsun.BIOS güncellemeye çalıştım olmadı ,çünkü asusun sitesinde sadece Asus f553ma markası için bir bios güncellemesi var, laptopu açıp bios pilini çıkarıp takayım bi resetlersem acaba free-dos gibi bir seçenek gelir mi dedim pilide bulamadım anakartın üzerinde.
2)Hard diskin üzerinde windows 10 kuruluydu ve ben hard diskleri tekrar boyutlandırıp kurdum,acaba buda bir sorun teşkil edebilir mi? çünkü forumlarda baktığım kadarıyla Legacy ayarı falan gerekebiliyor ama benim biosta o ayarlar yok. Ayrıca harddisk başka bir formatta olabilir mi gibi düşündüm.
Bu arada 3 kere sıkıntısız kurdum Kali Linux'u,yani orada bir sorun olduğunu düşünmüyorum.
Gerekirse fotoğrafla da açıklayabilirim...
Bir bilgisi olan varsa şimdiden teşekkür ederim.
Arkadaşlar çözümü buldum, ilerde bu sorunu yaşayacak arkadaşlar için açıklamak istiyorum.
Harddisk NFTS halinde olduğun için içindekini göremiyor
bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet diyoruz ,disk yönemtiminden girip kaç gb istiyorsak bölümü siliyoruz bakın bölüyoruz değil siliyoruz yani windowsta görmemesi lazım, orada atanmamış siyah olacak sonra formatı aynı şekilde o bölüme atıyoruz....

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı