Kali Linux'da alınması gereken güvenlik önlemleri nelerdir?

Kali kullanmamak :)

Pentest ile uğraşmıyorsanız gereksiz, başka türlü de gereksiz. Normal Linux dağıtımları her türlü yeterli.

Ben gerekli mi gereksiz mi diye sormuyorum. Bir bildiğim var ki Kali Linux kullanıyorum ben burada size alınması gereken güvenlik önlemlerini soruyorum. Şu anda aldığım güvenlik önlemleri clamav kurdum ve TK arayüzünü indirdim güvenlik duvarını indirdim. Güncellemeleri indirdim zaten bunlar bilindik şeyler bilmediğimiz ne var onları merak ettim veya önerdiğiniz bir virüs programı veya güvenlik duvarı mesela.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam ben de size Kali kullanmayın diyorum.

Konuyla alakasız bir cevaptan uyarı yemen gerekmiyor mu? Buna benzer bir şeyde direkt yediğimi hatırlıyorum.

Konu sahibi Kali Linux'da alınması gereken önlemleri soruyor, kullanıp kullanmayacağını değil.

Konuyla alakasız bir cevaptan uyarı yemen gerekmiyor mu? Buna benzer bir şeyde direkt yediğimi hatırlıyorum.

Konu sahibi Kali Linux'da alınması gereken önlemleri soruyor, kullanıp kullanmayacağını değil.

Kali günlük kullanım için değildir, penetrasyon araçlarını barındıran test sistemidir. Sen gidip bu forumda Kali için yardım istiyorsan kullanma zaten, işine yaramaz.

Kali kullanan adam gider siber güvenlik topluluklarından bilgi edinir, daha işletim sistemini kurmayı bilmeyenlerin bulunduğu bir forumda bilgi edinmez, edindiği bilgi işine de yaramaz.

Kali günlük kullanım için değildir, penetrasyon araçlarını barındıran test sistemidir. Sen gidip bu forumda Kali için yardım istiyorsan kullanma zaten, işine yaramaz.

Kali kullanan adam gider siber güvenlik topluluklarından bilgi edinir, daha işletim sistemini kurmayı bilmeyenlerin bulunduğu bir forumda bilgi edinmez, edindiği bilgi işine de yaramaz.
Sen mi koydun bu kuralları? İsteyen istediğini sorar, herkes işletim sistemi uzmanı olarak doğmuyor, ne kadar gereksiz bir yorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı