Kalite mi performans mı?

ZeuSandPanda

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim. Şu anda elimde 2015 yılında alınmış giriş seviyesi bir laptop var. Artık yeni bir laptop almanın zamanı geldi ancak kafam çok karışık.

Piyasada en ucuza alınabilecek markalar Monster ve Casper Excalibur gibi duruyor. Bu markalar beni korkutuyor özellikle de Monster. Şikayetvar'dan okuduğuma göre galiba markası belli olmayan bir anakart kullanıyor ve maalesef arızalanabiliyor. Casper içinse kime sorsam kesinlikle uzak dur deniliyor.

Bu durumda ASUS, Lenovo vb. markalara yönelmem daha mı doğru olur? Markalarla ve cihazlarıyla yaşadığınız deneyimleri anlatarak yardımcı olursanız sevinirim.

Ne almalıyım?

Bütçe: 7000 TL.

Hocam Acer ve Hp oraya koyulmaz bu arada.
Konur, bal gibi de konur.

Arkadaşımın 10500 para saydığı HP gaming laptop'unun soğutması berbat. Arkadaşım sıcaktan zarar gelmesin diye soğutucu almış üstüne aralıklar ile oyun oynuyor.

Kendi HP dizüstü bilgisayarımın da ısıdan ekran kartı yanmıştı.

Acer ise berbat malzeme kalitesi, berbat teknik servisi ile bu listede yer alabilir.

Artı -1 Eksi
Hemen ezbere konuşmuşsun. Arkadaşım Nitro 5'i ile bir ton sorun yaşadı, sadece o değil, bir sürü insan.

Acer, Casper, HP, adını ilk defa duyduğumuz markalardan falan falandan uzak dur.

Deneyimle konuşuyorum, boş değil.

Monster zaten clevo tasarımlarına marka basıyor, clevo fena olmayan bir üretici. Pek sıkıntı çıkarmaz.

ASUS, Lenovo, Dell gibi markalara bakın.

Acer ve HP mi? ASUS'un, Acer'den ayrılan birkaç mühendis tarafından kurulduğunu hatırlatırım. HP'de ilk piyasaya çıkan bilgisayar üreticilerinden biri...

Acer ve HP mi? ASUS'un, Acer'den ayrılan birkaç mühendis tarafından kurulduğunu hatırlatırım. HP'de ilk piyasaya çıkan bilgisayar üreticilerinden biri...
Ben biliyorum bunları merak etmeyin, bu bilgiler önemsiz.

Ben günün sonuna bakarım. Ürünleri berbat mı? Berbat. Teknik servisleri berbat mı? Berbat. Bitti.

Arkadaşımın 10500 para saydığı HP Gaming laptop'unun soğutması berbat. Arkadaşım sıcaktan zarar gelmesin diye soğutucu almış üstüne aralıklar ile oyun oynuyor.

Acer ise berbat malzeme kalitesi, berbat teknik servisi ile bu listede yer alabilir.

HP Omen kullanıyorum ve büyük ihtimal berbat soğutmaya sahip diğer serilerini kullandınız vaktinde Omen serisi öyle değil.

HP Omen kullanıyorum ve büyük ihtimal berbat soğutmaya sahip diğer serilerini kullandınız vaktinde Omen serisi öyle değil.
Pavilion serisi de fena değil, zamanında kullandım. Gerisi hakkında bilgim yok.

Evet bazı HP modellerde ısınma sorunu var, bir tanesine denk geldim, rezalet bir soğutması vardı. Cihaz boşta 70 dereceydi video falan açınca 90 derece oluyordu 😅

Arkadaşımın 10500 para saydığı HP Gaming laptop'unun soğutması berbat. Arkadaşım sıcaktan zarar gelmesin diye soğutucu almış üstüne aralıklar ile oyun oynuyor.

Monster'ın ürünlerine fena değil demeniz ve Acer'in ürünlerine berbat demeniz tam bir komedi. Siz ısınma sorunlu Pavilion serisini kullandınız diye Omen ve Pro seriside kötü diye bir şey yok. Aynı durum Acer içinde geçerli, herhangi bir Aspire serisindeki ürünün kalitesi düşük diye Nitro, Predator ve Swift serileride öyle diye bir şey yok!

HP, adını ilk defa duyduğumuz markalardan falan filandan uzak dur.
HP? Adını ilk defa duyduğumuz marka? 81 yıllık olan hani? Dünyanın en zengin 71. şirketi, 11 milyar dolar değeri olan HP mi?
1603377885673.png
1603378030517.png

Geri
Yukarı