Kalite mi performans mı?

ZeuSandPanda

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim. Şu anda elimde 2015 yılında alınmış giriş seviyesi bir laptop var. Artık yeni bir laptop almanın zamanı geldi ancak kafam çok karışık.

Piyasada en ucuza alınabilecek markalar Monster ve Casper Excalibur gibi duruyor. Bu markalar beni korkutuyor özellikle de Monster. Şikayetvar'dan okuduğuma göre galiba markası belli olmayan bir anakart kullanıyor ve maalesef arızalanabiliyor. Casper içinse kime sorsam kesinlikle uzak dur deniliyor.

Bu durumda ASUS, Lenovo vb. markalara yönelmem daha mı doğru olur? Markalarla ve cihazlarıyla yaşadığınız deneyimleri anlatarak yardımcı olursanız sevinirim.

Ne almalıyım?

Bütçe: 7000 TL.

Omen serisine bir şey diyemem, kullanmadım ve bir yorum yapacak kadar araştırmadım fakat HP Pavilion serisinden kesinlikle ve kesinlikle uzak durun. Tabii soba ihtiyacınız varsa bilemem.
Kardeşim yukarıda da bahsettim. Pavillion serisini kullanıyorum. Oyunlarda 60fps, max 70-80 arası sıcaklık değerleri alıyorum.

@nih senin ağzından bal damlıyor bal, çok teşekkür ederim.

Sırf onların çöp ürünlerini savunan bir fanboy olmadığımdan linç yiyorum, oooh güzel.

Kime fanboy diyorsun sen!? HP ve Acer'i herhangi bir deneyimin (Tabii varsa) olduğundan kötülüyorsun. ASUS'u neden alınabilir segmente koyuyorsun hemen, X serisindeki ısınma sorunlarını ne çabuk unuttun? Ayrıca Lenovo Ideapad Gaming serisindede ısınma sorunu var aynı şekilde, Lenovo cihazı kendi üretmiyor zaten, Monster gibi ürettirip marka basıyor! Hah, bir-iki marka ile olumsuz deneyimin var diye diğer markaları alınabilir segmente koyuyorsun, bana dokunmayan yılan bin yaşasın🤣!

Şöyle bir şeyler alabilirsin mesela, özellikle Thinkpad uzun ömürlü güzel iş bilgisayarlarıdır.

İstersen şunlara da stoğa geldiğinde bakabilirsin.

@Cenkkaraman HP kullanmadım, fanı da değilim. Bir markanın berbat ürünü de olabiliyor, harika ürünleri de bunu biliyorum. Ben Lenovo'yu hiç sevmem başkası çıkıp Lenovo savunuyor şaşırıyorum. ASUS'u kaliteli buluyorum başkası beğenmiyor. Demek ki teknolojide şanssızlıklar olabiliyor. Apple bile iPhonelar cepte bükülüyor diye malzeme mühendisini şutlamıştı zamanında. Ben sadece HP'nin "adını ilk defa duyduğumuz marka" olmasına şaşırdım. Tüm ürünleri berbat olsun dilersen adamlar en zengin "computer brand" ben buna saygı duyarım, hele berbat ürünleriyle bunu başarıyorsa daha çok saygı duyarım.

Kardeşim yukarıda da bahsettim. Pavillion serisini kullanıyorum. Oyunlarda 60fps, max 70-80 arası sıcaklık değerleri alıyorum.
Şanslısınız o zaman, ne dememi bekliyorsunuz anlamadım. Ben HP'nin ısısından şikayetçiyken yine birkaç Pavilion kullanıcısı arkadaşım ben de bir sıkıntı yok dedi. Tabii onların sıcaklık nedir haberleri yok, sadece oyun açıyor mu vs. onlara bakıyorlar. Hepsinde sıcaklıklar 90'nın üzerindeydi.

Sadece bunu diyen ben değilim zaten, HP'nin kullanıcısı olarak sıkıntı çektiğini belirten sadece Türk forumlarında çok fazla konu var. Bunların çoğu Pavilion kullanıcısı oluyor. Dilerseniz İngilizce aramalar yapıp da yine Pavilion kullanıcılarının açtığı konuları görebilirsiniz.

Şanslısınız o zaman, ne dememi bekliyorsunuz anlamadım. Ben HP'nin ısısından şikayetçiyken yine birkaç Pavilion kullanıcısı arkadaşım ben de bir sıkıntı yok dedi. Tabii onların sıcaklık nedir haberleri yok, sadece oyun açıyor mu vs. onlara bakıyorlar. Hepsinde sıcaklıklar 90'nın üzerindeydi.

Sadece bunu diyen ben değilim zaten, HP'nin kullanıcısı olarak sıkıntı çektiğini belirten sadece Türk forumlarında çok fazla konu var. Bunların çoğu Pavilion kullanıcısı oluyor. Dilerseniz İngilizce aramalar yapıp da yine Pavilion kullanıcılarının açtığı konuları görebilirsiniz.
Hocam zaten yüksek bütçe varsa Hp önermem. Benim imkanım olsa MSI alırım. Düşük bütçede, mesela aynı özellikte Acer, Hp, Lenovo aradında kalsam Hp’yi seçerim.

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim. Şu anda elimde 2015 yılında alınmış giriş seviyesi bir laptop var. Artık yeni bir laptop almanın zamanı geldi ancak kafam çok karışık.

Piyasada en ucuza alınabilecek markalar Monster ve Casper Excalibur gibi duruyor. Bu markalar beni korkutuyor özellikle de Monster. Şikayetvar'dan okuduğuma göre galiba markası belli olmayan bir anakart kullanıyor ve maalesef arızalanabiliyor. Casper içinse kime sorsam kesinlikle uzak dur deniliyor.

Bu durumda ASUS, Lenovo vb. markalara yönelmem daha mı doğru olur? Markalarla ve cihazlarıyla yaşadığınız deneyimleri anlatarak yardımcı olursanız sevinirim.

Ne almalıyım?

Bütçe: 7000 TL.

Marka olarak ASUS, Dell, HP, Acer ve Lenovo gibi markalardan şaşmayınız. Monster ve Casper özellikle son zamanlarda F/P anlamındaki avantajını kaybetti. Bu nedenle alınabilir değiller, özellikle Monster'ın anakartları çok kalitesiz.

Beni en çok korkutan o. 2 sene sonra anakart elimde kalırsa tekrar yeni bir laptop parası vermek istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı