Kalite Muadil Batarya Ne Demek

58528

Kilopat
Makaleler
56
Vaio ns11/s model notebook'um bataryası sizlere ömür bitti. Ben nette buldum, fakat bazı konular kafama takıldı. Aşağıda resme bakarsanız ?

1. için muadil demek Orginal batarya ile eş değer yan ürün batarya demektir. 1. kalitede anlaşıldığı üzere en kaliteli demek.

2. için Şöyle anlatayım. Halk arasında yanlış bilinen bir durum mevcut. Yeni alınan Notebook bataryalarını kullanmayıp çantalarında tutmaktalar işte burada yapılan hatalı. İçinden akım geçmeyen batarya ömrü kısa olur. Batarya ömrünü uzun tutmak için izlenecek yolu söyleyim. Batarya tam dolduktan sonra fişten çekilip pil ile kullanılmalıdır. Batarya şarjının bitmesine yakın tekrar fişe takılmalıdır. Böylece içinden akım geçen ve şarj / deşarj olan batarya daha uzun ömürlü olur.

1. için muadil demek Orginal batarya ile eş değer yan ürün batarya demektir. 1. kalitede anlaşıldığı üzere en kaliteli demek.

2. için Şöyle anlatayım. Halk arasında yanlış bilinen bir durum mevcut. Yeni alınan Notebook bataryalarını kullanmayıp çantalarında tutmaktalar işte burada yapılan hatalı. İçinden akım geçmeyen batarya ömrü kısa olur. Batarya ömrünü uzun tutmak için izlenecek yolu söyleyim. Batarya tam dolduktan sonra fişten çekilip pil ile kullanılmalıdır. Batarya şarjının bitmesine yakın tekrar fişe takılmalıdır. Böylece içinden akım geçen ve şarj / deşarj olan batarya daha uzun ömürlü olur.

Bu yılın 11 ayın'da 5 yıl olacak benim notebook'a the miller. Bu zamana kadar iyi idare ettim. Neyse benim merak ettiğim, batarya türü li-ion ilk aldım batarya geldi diyelim 10 saat notebook kapalı şarj edin yazmış, bataryanın uzun ömürlü olması adına. Li-ion pilin 10 saat ne alaka onu anlamadım.

10 saat olayı hikaye. Li-Ion bataryalar ister ilk ister sonraki kullanım olsun batarya tam dolana kadar şarj edilmelidir. Nikel pil değilki 10- 12 saat şarj edelim. Orada yazılanlar kısmen doğru kısmen yanlış. Doğru olan sana önerdiğim gibidir.

Eski batarya teknolojisinde yanlışım yoksa batarya odalarının şarjı tutması için 10 saat prizde dururdu fakat yeni bataryalarda böyle bir durum yok. Hatta fabrikadan yarısı dolu geliyor zaten. İçindeki bataryayı bitirip de şarja takmak en mantıklısı. Tam dolduğunda ise çıkarıp kullanabilirsiniz. Tabi kapalıyken şarj olması daha iyi olacaktır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı