Kaliteli CAT 6 kablo önerisi

Muhammed Onurr

Centipat
Arkadaşlar merhaba Turkcell 100Mbps geçtiğimden beri hızım 75 ila 85 Mbps Speedtest alıyorum servis gelip baktığında bu kabla CAT 5 CAT 6 ya geçirmen gerekli dedi ama kaliteli bir kablo olması lazım dedi kalın olacak dedi fiyatta sıkıntım yok kaliteli bir önerdiğiniz CAT 6 markası var mı?

Not: Turkcell Wi-Fi 6 modem kullanıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
CATx türü internet kablolarıyla alakalı herşey bu videoda. Buna göre kablo şecimi yaparsın ve paran çekte kalır. İlk 7 dakikasını kesinlikle izle kalanı bu durumda seni ilgilendirmez.

Selam, benim de ihtiyacım var. Modem ve router arasına bağlamak için. Bütçe çok problem değil sonuçta kablo. En iyi önerebileceğiniz sağlam marka nedir?

Yukarıda tavsiye edilen ürün iyi bir ürün değildir, dikkat ettiyseniz ürün emsallerine göre hafiftir, bunun nedeni, kullanılan metalin aliminyum olması ve dışının bakır ile kaplanmasıdır. Aliminyum bakırdan %40 iletkenlik kaybına uğrar ve aliminyum daha ucuzdur, bu iletkenliği gidermek için 23 awg kullanılmış olsaydı, yine birşey demeyecektim, ancak hem aliminyum kullanılmış, hemde 26 awg ( daha ince kablo) tercih edilmiş, bu nedenle bırakın iyi bir kablo olmayı, vasat bir kablo dur, alacak olanlara tavsiye etmem. O kablo Cat6 kablo değil, Cat5 kablodur, ismini Cat6 kablo koymuşlar. Klasik çin hilesi. Birşeyin ne olduğunu ismi değil, teknolojisi ve yapısı göstermelidir. İsmini Cat7'de diyebilirdi, ama o kablo cat7 olmaz.

Geri
Yukarı