Kaliteli internete rağmen Twitch'te istenilen Bitrate'i verememek

LotrElassar

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar öncelikle. Ben kendi çapımda yayın yapmayı seven bir bireyim. Bundan birkaç ay öncesine kadar 3500 bitrate ile hiçbir problem olmadan yayınlarımı açabiliyordum. Ancak son birkaç ayda ne bilgisayarımda ne de internetimde bir problem/değişiklik olmamasına rağmen 3500 bitrate ile yayın açmaya çalıştığımda sürekli atlanan kare problemleriyle karşılaşıyorum. Bunun sebebi ne olabilir? İnternet sağlayıcım ile telefonda konuştuğumda herhangi bir problem olmadığını beyan ettiler ve Speedtest girdilerim de değişmedi (Speedtest sonuçlarımı da görsel olarak bırakıyorum.). Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

PC özelliklerim:
İşlemci: i5 3470.
Anakart: Zillion B75FEL3.
RAM: 16 GB.
Ekran kartı: 1050 Ti.

speedtestpng.png

Youtube'da bir video izlemiştim. Orada bahsettiğine göre Twitch Partner'i olmayınca bu tarz sorunlar olabileceğinden bahsediyordu. Partner misiniz?
Henüz yalnızca iştirakım.
Hocam sorun sizde değil, Twitch sunucularında. Pandemi sebebiyle sunucuları rahatlatmak amacıyla bitrateleri düşürdüler.
Ancak pandeminin yeni başladığı dönemlerde hatta 2020 yılının sonbahar aylarında bile hiçbir sıkıntı yaşamamıştım. Yeni alınan bir karar mı bu?

24 Şubat 2021 tarihine kadar iş yerimdeki İnternet üzerinde hiçbir şekilde bitrate sorunu yaşamadım Türk Telekom abonesi olduğum süreçte.

25 Şubat 2021 tarihinde Netspeed geçişim aktif oldu. Bu günden beridir hiçbir şekilde stabil yayın değerine ulaşılmıyor.

Twitch bitrate kısmış olamaz bence. Böyle bir durumda resmi bir açıklama gelirdi ama yok.

Quality değeri ve bitrate değerinin sorunlu olması tamamen bizim ülkemizdeki altyapı ve ISS kaynaklı bir sorun benim görüşümce.

1 gün öncesinde sorunsuz yayın yaptım. Bir gün sonrası firma değişimiyle yapamaz oldum. Bu mantığa oturan bir durum değil.

Bitrate kıstılar diyelim. Quality neden dalgalanır ve 0 değeri görür.

2500 bitrate ile 480p yayın denedim sorun.
3500-4500 arası 720p denedim sorun.
4500-6000 arası 1080p ve 900p denedim yine sorun.

Bitrate kısması olsa stabil değer ortaya çıkar illa ki ama çıkmıyor.

Yaşadığınız sorunun başlangıç tarihini ve hangi firmadan hizmet aldığını belirtirseniz güzel olur.
Modem değerleri ve Twitch test sonuçlarınızı dahi atın lütfen.

Yaşadığım sorunlar üzerine facebook tarafında yayın açmaya başladım aralıklı olarak. Orada hiçbir sorun yok 720p 60 FPS üzerinde 4500-6000 bitrate arası.

1080p yayın için 100 takipçi sonrası seviye atlama programını geçmek gerekiyor. Şu an 74 takipçim var.
Seviye atlama programını geçmediğiniz sürece 720p yayında kalıyorsunuz ve HD yayın yapamıyorsunuz. Çözünürlük bozulması oluyor bir nebze.

24 Şubat 2021 tarihine kadar iş yerimdeki İnternet üzerinde hiçbir şekilde bitrate sorunu yaşamadım Türk Telekom abonesi olduğum süreçte.

25 Şubat 2021 tarihinde Netspeed geçişim aktif oldu. Bu günden beridir hiçbir şekilde stabil yayın değerine ulaşılmıyor.

Twitch bitrate kısmış olamaz bence. Böyle bir durumda resmi bir açıklama gelirdi ama yok.

Quality değeri ve bitrate değerinin sorunlu olması tamamen bizim ülkemizdeki altyapı ve ISS kaynaklı bir sorun benim görüşümce.

1 gün öncesinde sorunsuz yayın yaptım. Bir gün sonrası firma değişimiyle yapamaz oldum. Bu mantığa oturan bir durum değil.

Bitrate kıstılar diyelim. Quality neden dalgalanır ve 0 değeri görür.

2500 bitrate ile 480p yayın denedim sorun.
3500-4500 arası 720p denedim sorun.
4500-6000 arası 1080p ve 900p denedim yine sorun.

Bitrate kısması olsa stabil değer ortaya çıkar illa ki ama çıkmıyor.

Yaşadığınız sorunun başlangıç tarihini ve hangi firmadan hizmet aldığını belirtirseniz güzel olur.
Modem değerleri ve Twitch test sonuçlarınızı dahi atın lütfen.
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Yaklaşık iki senedir Turkcell Superonline kullanıyorum zaman zaman insanı çileden çıkartsa da genelde ortalama bir sağlayıcı olduğunu düşünüyorum. Tam tarihini hatırlamamakla beraber Aralık-Ocak dönemlerinden beri yayınlarım sizin de bahsettiğiniz şekilde dalgalanmaya başladı. Modem değerlerine ve Twitch test sonuçlarına nasıl ulaşacağımı bilmiyorum o konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı