Kaliteli markalarla nasıl sistem toplanır?

Erdemztrk124

Kilopat
Yer
Amasya/Suluova
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
֎RYZEN 5 5500
֎ASUS PRIME A320M-K
֎ADATA XPG 8GB 3200MHZ CL16 X2
֎WD SN570 500GB 3500MB/2300MB
֎ASUS GEFORCE DUAL RTX 3060 V2 OC 12GB
֎VENTO VG10F
֎FSP HYPER H3-550 80+ PRO 550W
Meslek
BİLGİSAYAR TEKNİKERİ
15.000 TL ila 18.000 TL arası bir bütçem var ve sistem toplamak istiyorum, eskiden topladığım sistemlerde hep ASUS ROG veya ASUS TUF serisi sistemler topladım, şimdiki toplamak istediğim sistem için aklımda ASUS ROG veya TUF 3060 Ti ve Ryzen 5 5600X var fakat böyle toplayınca bütçemi aşıyor maalesef, acaba ikinci el parçalarlamı toplasam diye düşünüyorum bu konuda çok kararsız kaldım, interneteki bütçeme uygun hazır sistemlere baktım her parçası farklı bir marka ve bu benim sinirimi bozuyor yok Zotac yok INNO falan bence şahsim görüşüm saçma sapan markalar.

Senin öyle düşünmen zaten diğer markaların saçma sapan olduğu anlamına gelmiyor gelmeyecektir. ASUS olunca 20 FPS fazla almıyorsun. INNO işe yaramaz demişsin bu zaten konu hakkında fikrin olmadıgını gösteriyor.

Hayır işe yaramaz veya performans farkı demek istemedim, demek istediğim verdiği hisiyat ve hiçbir marka veremiyor o hissi bana MSI belki biraz.

Tamamen boş bir istek dediğiniz ASUS ROG olsa da bir fark olmuyor en fazla 2-3 FPS fark ediyor.

Hocam önerdiğniz sistemde iyi bir sistem bence ama ,şu abartılarak bahsedilen RTX deneyimini yaşamak istiyorum artık o yüzden ekran kartı tercihim NVIDIA, evet AMD FSR kullanıyormuş ama duyduğum kadarıyla çok iyi çalışmıyormuş.

Hocam önerdiğniz sistemde iyi bir sistem bence ama ,şu abartılarak bahsedilen RTX deneyimini yaşamak istiyorum artık o yüzden ekran kartı tercihim NVIDIA, evet AMD FSR kullanıyormuş ama duyduğum kadarıyla çok iyi çalışmıyormuş.

RTX 3060 ile düzgün RT deneyimi yaşayabileceğini mi zannediyorsun? Oyun oynuyorsan RX serisini al derim. FSR düzgün çalışıyor.

Hocam önerdiğniz sistemde iyi bir sistem bence ama, şu abartılarak bahsedilen RTX deneyimini yaşamak istiyorum artık o yüzden ekran kartı tercihim NVIDIA, evet AMD FSR kullanıyormuş ama duyduğum kadarıyla çok iyi çalışmıyormuş.

Hocam 3070 altı kartla düzgün RT deneyimi olmuyor zaten FSR 2 de gayet iyi çalışıyor. Geçen forumda bir arkadaş farkı görmemiz için 2 fotoğraf yayınladı FSR kapalı ve açık açık olanı anlamak için 3X Zoom ile zar zor anladım.

Hocam 3070 altı kartla düzgün RT deneyimi olmuyor zaten FSR 2 de gayet iyi çalışıyor. Geçen forumda bir arkadaş farkı görmemiz için 2 fotoğraf yayınladı FSR kapalı ve açık açık olanı anlamak için 3X Zoom ile zar zor anladım.
Bence FSR pek düzgün çalışmıyor. Dediğiniz gibi fotoğraftan anlaması çok zor ama oynarken karıncalanma efekti basılmış gibi oluyor.

Geri
Yukarı