Kaliteli Müzik Deneyimi İçin Gerekenler Nedir?

Beğenmediğiniz ses kartını Pop Smoke'a prodüktörlük yapan bir adam kullanıyor adama bizzat Instagram'dan yazdım canlı yayında soru cevapta ve Scarlett Solo 3 kullandığını söyledi.

Focusrite teknolojisi piyasanın en kötüsü durumunda. Beğenen kullanır ama bu onun kötü olduğu gerçeğini değiştirmez. Veriler aşağıda.
Aynı paraya Ferrari'mi alırsınız? Tofaş şahin mi?

.jpg

iPhone rakipsiz dedim ve Sony ürünleri de kullandım ses deneyimi daha kötüydü en çok dinlerken zevk aldığım IPhone'du.

Kişisel deneyimleriniz, DAC'ın ne olduğunu bilmiyor olmanızdan, ses kartında ve ekipmanlarda nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmiyor olmanızdan pek bir anlam ifade etmiyor esasında. Kulağınıza hoş geliyor diye endüstride yeri olmayan bir firmayı rakipsiz ilan edemezsiniz.

Focusrite teknolojisi piyasanın en kötüsü durumunda. Beğenen kullanır ama bu onun kötü olduğu gerçeğini değiştirmez. Veriler aşağıda.
Aynı paraya Ferrari'mi alırsınız? Tofaş şahin mi?

Eki Görüntüle 907601

Kişisel deneyimleriniz, DAC'ın ne olduğunu bilmiyor olmanızdan, ses kartında ve ekipmanlarda nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmiyor olmanızdan pek bir anlam ifade etmiyor esasında. Kulağınıza hoş geliyor diye endüstride yeri olmayan bir firmayı rakipsiz ilan edemezsiniz.
Ben scarlett solo 3 en iyi demedim ses kartı fiyatlarından ve stüdyo monitörlerinden haberiniz var mı? 8500 tl gözden çıkarmıi olan birine en uygun şeyleri sunmaya çalıştım. Yoksa 7000 TL lik ses kartını övmeyi ben de bilirim.

Mesleğim bu.

Bu konuda yeterli bilgi/donanıma sahip olduğunuzu düşünmüyorum.
Müzik dinleme hedefinde olan birine "referans münitörü" önermenizden belli.
Anlamadığım şey şu ki müzik dinleyici olan biri neden referans monitörü kullanamasın? En iyi ses deneyimini yaşamak için prodüktörler bunları kullanıyorlar ve orda duyduklarına göre sesi düzenliyorlar. Sesin dinleyicisi üreticisi diye ayrımını yapmanız garip değil mi?

Anlamadığım şey şu ki müzik dinleyici olan biri neden referans monitörü kullanamasın? En iyi ses deneyimini yaşamak için prodüktörler bunları kullanıyorlar ve orda duyduklarına göre sesi düzenliyorlar. Sesin dinleyicisi üreticisi diye ayrımını yapmanız garip değil mi?
Öğreneceğiniz çok şey var. Daha fazla tartışmayacağım. Bunun sebebini yukarıda yazmıştım. Referans monitörleri müzik dinlemek için kullanılmaz.

Not: Bu arada yaşınıza bakmamışım. Tartışmaya hiç girmezdim.

Öğreneceğiniz çok şey var. Daha fazla tartışmayacağım. Bunun sebebini yukarıda yazmıştım. Referans monitörleri müzik dinlemek için kullanılmaz.
Bunun sebebini bana yazmadınız ve sadece öğreneceğiniz daha çok şey var diyip kestirip atıyorsunuz. Referans monitörleri müzik dinlemek için kullanılmaz demenizin hiçbir mantıklı sebebi yok ve açıklamıyorsunuz da. İnsanlar bunları kullanarak mix mastering yapıp müzik üretiyorlar ve ordan alınan duyuma göre yapıyorlar bunu ama siz ondan müzik dinlenmez diyorsunuz. Ses bu kadar işleme tabi tutulurken bu hoparlörler ile neden dinlenemesin?

Bunun sebebini bana yazmadınız ve sadece öğreneceğiniz daha çok şey var diyip kestirip atıyorsunuz. Referans monitörleri müzik dinlemek için kullanılmaz demenizin hiçbir mantıklı sebebi yok ve açıklamıyorsunuz da. İnsanlar bunları kullanarak mix mastering yapıp müzik üretiyorlar ve ordan alınan duyuma göre yapıyorlar bunu ama siz ondan müzik dinlenmez diyorsunuz. Ses bu kadar işleme tabi tutulurken bu hoparlörler ile neden dinlenemesin?
Yazmıştım.
Referans monitörleri Müzik dinlemeye uygun değildirler. Bu monitörlerin flat EQ özeelliği hissiyatsız ve hacimsiz sesler duymanıza sebep olur.

Mesleği bu olan birine işi öğretmeye çalışmasanız...

Not: Bu arada yaşınıza bakmamışım. Tartışmaya hiç girmezdim.
Yaşınıza bakmamıştım tartışmaya hiç girmezdim mi? Gerçekten yaşıma bakarak yorum mu yapıyorsunuz? İnsanların mix mastering yapmak için kullandığı bir şeye müzik dinlemek için kullanılmaz demeniz zaten saçmaydı tekrar saçma bir yargılamayla geliyorsunuz

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunun sonunda ki hoparlör'e ihtiyacın var.

Yeni konular

Geri
Yukarı