Kalori arttırma

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
17 yaşındayım ve günlük almam gereken kalori miktarı 2200. Bu aralar diyetteyim ve günde 800 kaloriden fazla alamıyorum. Mesela bugün sabah bir dilim tam buğday ekmek, biraz menemen ve biraz da peynir yedim. Bunlar taş çatlasın 400 kalori. Öğlen kısır yedim bu da 200 kalori. Akşam karnabahar yedim bu da 200 kalori. Toplam 800. Abur cubur yemiyorum. Şeker yok. Canım da istemiyor yemek. Ben bu kaloriyi nasıl arttıracağım? Bu şekilde zararlı değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaç kilosunuz? Ve dengeli saatli beslenin kahvaltıyı iyi yapın öğlen atıştırıp akşam ekmeksiz beslenin.
Sevdiğiniz şeyleri yiyin.

Hocam bakkaldan ağır kalorili bisküviler alın mesela albeni önerebilirim bayağı ağır bir şey yatmadan önce yiyin net kilo alırsınız ben aldım şimdi vermeye çalışıyorum.

Arkadaş kilo almak istiyorum değil, günde aldığım kalori miktarını arttırmak istiyorum yazmış.

Kalori arttırma yazıyor başlıkta yanlış anlamışım galiba başlık biraz saçma.
Çok zararlı olmaz mı?
Adamın canı yemek çekmiyormuş.

Neden zararlı olsun ki. Çikolata yemek her insanı mutlu eder.

Yemeklerin arasında süt ve meyve tüketin. Sevdiğiniz ana yemekleri bulmaya çalışın farklı farklı şeyler deneyerek. Yemeniz gerekiyor, kilo verme stresiyle iştahınız kapanıyorsa, aşırı az yemek yemenin kilo vermeyi de engelleyeceğini unutmayın.

Geri
Yukarı