Kalp hızı ölçen bileklik önerisi

excellenthuman

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bana kalp hızı ölçebilen, mümkünse bunu da kayda alabilen saat veya bileklik lazım. Benim oglanda kalp rahatsızlığı var. Bazen kalp atımları hızlanıyor. Doktor da bize bu değerleri takip edip not alın dedi. Hızlı mı yavaş mı, dakikada kaç atmış gibi. Simdi 5 yaşındaki çocuğun her zaman kalbini ölçemiyorum. Saat alayım, takayım, bende ne atmış, kaç atmış göreyim diyorum. Kalbim atıyor dedi mi hemen kolundan bakabileyim. Bana kalp atım hızı yeterli ama kalbin vurumlarınıda kaydedebilir veya o an da gösterebilirse çok iyi olur.

Arkadaşlar, bana kalp hızı ölçebilen, mümkünse bunu da kayda alabilen saat veya bileklik lazım. Benim oglanda kalp rahatsızlığı var. Bazen kalp atımları hızlanıyor. Doktor da bize bu değerleri takip edip not alın dedi. Hızlı mı yavaş mı, dakikada kaç atmış gibi. Simdi 5 yaşındaki çocuğun her zaman kalbini ölçemiyorum. Saat alayım, takayım, bende ne atmış, kaç atmış göreyim diyorum. Kalbim atıyor dedi mi hemen kolundan bakabileyim. Bana kalp atım hızı yeterli ama kalbin vurumlarınıda kaydedebilir veya o an da gösterebilirse çok iyi olur.

Onun yerine aletler satılıyor onları almanız doğru sonuç için daha iyi olur bazen bileklikler doğru ölçmeyebiliyor.

Bütçe sıkıntı değilse Apple Watch bu konuda çok iyi. 4. 5. veya 6. nesil seçebilirsiniz. Bayağı kişinin hayatını kurtarmışlığı var. Allah korusun ritim bozukluğu kriz gibi anlarda siz uzakta olsanız bile anında size acil durum bildirimi gönderebilir.
Hatta telefona ihtiyaç duymadan herhangi bir anda 911 çağrısı atabiliyor.

Son düzenleme:
5 yaşındaki çocuk kol saatini durdurmaz diye düşünüyorum. En iyisi bileklik. Xioami Mi Band serilerine bakabilirsiniz. @Eren1661'in dediği gibi aletler olabilir ama onlar hakkında bilgim yok.

Mi Band serisi pek iyi ölçemiyor diye biliyorum onun yerine daha iyi ölçen bir bileklik daha iyi olur.

Honor Band 5 bakabilirsin. Honor Band 6 nasıldır bilmiyorum ama daha pahalı olacağı için Honor Band 5 gayet iyi olur senin için.

Hocam öncelikle doktorunuzdan bu konuda fikir almanizin faydasi olur.
Arkadaşların da söylediği gibi en isabetli ölçümü apple saatler yapıyor, akıllı bilekliklerin değerleri her zaman isabetli olmayabiliyor. Saat bir seçenek değilse Pulse oximeter denilen cihazlari incelemenizi tavsiye ederim, parmağa takip ölçüm yapiyorsunuz. Çocuklar için uygun olanlarindan bulabilirseniz daha rahattır. Ölçüm hızı ve doğruluğu birçok akilli bileklikten iyidir. Nabız konusunda oldukça isabetlidir, ek olarak kandaki oksijen seviyesini de gösterir. Tek dezavantaji, değerleri kaydetmez, not almaniz gerekir

Geri
Yukarı