Kalp kırıcı arkadaşlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hocam onlar olayın ciddiyetinde değil. Ben bunu söylesem bu sefer onlar sinirlenecek.
Kızgın yerine buz koysunlar. Yahu kardeşim beynini kiralatma be, bak bunu gerçek diyorum. Bırak kızarlarsa kızsınlar, başkalarının laflarıyla hareket etme. Bu beynini kiralatma dediğim şeyi yanlış anlama ama başkaları yok kırılacak yok üzülecek vs. onları düşünerek hareket etme. Sen o üzgünlüğü, kızgınlığı kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir. Yorumun saçmalığına kızıyorum gerçekten, bu kızgınlığımın sebebi de o.

Kızgın yerine buz koysunlar. Yahu kardeşim beynini kiralatma be, bak bunu gerçek diyorum. Bırak kızarlarsa kızsınlar, başkalarının laflarıyla hareket etme. Bu beynini kiralatma dediğim şeyi yanlış anlama ama başkaları yok kırılacak yok üzülecek vs. onları düşünerek hareket etme. Sen o üzgünlüğü, kızgınlığı kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir. Yorumun saçmalığına kızıyorum gerçekten, bu kızgınlığımın sebebi de o.
Doğru söylüyorsunuz. Bu denli vurdum duymaz olup insanın onurunu gururunu nasıl kırdıklarını aklım almıyor. Düşünüyorum, bunların yaşanması için hiç empati yapmamaları ya da bu konunun ciddiyetine varamamalari lazım.

@Agah gibi, sonra o tarz tipler kendilerini bir şey sanıyor. Saçma sapan davranışlara devam ediyorlar, koy ağırlığını. Kolay lokma sanmasınlar.
Hocam dediklerinizi düşündüm ve haklı olduğunuzu anladım. Yıllardır yaşanmış bir arkadaşlık olmasına rağmen kimsenin kimseyi küçük düşürmeye, gururunu kırmaya hakkı yoktur. Anlatsam da anlayacakları yok zaten. Konuşmayıp arkada bırakmak ne iyi seçenek olacak. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Kalp kırmak kabe yıkmak gibidir.
Dilleriyle insanları kıranları, ibadetleri temizlemez Hz Muhammed. Bu sözleri diyen peygamber efendimize saygıları olup onun hatrına bari tatlı dilli olsalar ama nerdeee.

Geri
Yukarı