Kalp ritim bozukluğu Kara Harp Okulu için sorun teşkil eder mi?

AhmetNrgz

Hectopat
Konuda da gördüğünüz gibi Kara Harp Okulu'na gitmek istiyorum ancak geçen sene doktor kaba taslak kalbimi ölçerken böyle bir şey söyledi ancak ben bu zamana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Sizce bu herhangi bir sorun teşkil eder mi?

Konuda da gördüğünüz gibi Kara Harp Okulu'na gitmek istiyorum ancak geçen sene doktor kaba taslak kalbimi ölçerken böyle bir şey söyledi ancak ben bu zamana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Sizce bu herhangi bir sorun teşkil eder mi?
Evet sorun olur. Ritim bozukluğu varsa zaten o tip mesleklere yönelmemeniz lazım.

Hiç bir şey sağlıktan daha önemli değildir. O yüzden sağlığınıza uygun bir meslek seçmeniz lazım. Burada önemli olan şey Kara Harp Okuluna girmek değil, sağlığınızla ilgilenmek olmalı. Bende Hava Harp Okulu'na müracaat etmiştim. Yazılı sınav, sağlık testi ve fiziki testleri geçtiğim halde mülakatta elendim torpilsiz olduğum için. Bu gün iyi ki girmemişim diyorum. Daha iyi bir işim var ve daha özgürüm. Askerlik disiplini doğası gereği beynin yarısını kullanmamayı gerektirir. İleride benim gibi iyi ki girmemişim diyebilirsin. O yüzden sağlığınla ilgilen.

Hiçbir şey sağlıktan daha önemli değildir. O yüzden sağlığınıza uygun bir meslek seçmeniz lazım. Burada önemli olan şey kara harp okuluna girmek değil, sağlığınızla ilgilenmek olmalı. Bende hava harp Okulu'na müracaat etmiştim. Yazılı sınav, sağlık testi ve fiziki testleri geçtiğim halde mülakatta elendim torpilsiz olduğum için. Bu gün iyi ki girmemişim diyorum. Daha iyi bir işim var ve daha özgürüm. Askerlik disiplini doğası gereği beynin yarısını kullanmamayı gerektirir. İleride benim gibi iyi ki girmemişim diyebilirsin. O yüzden sağlığınla ilgilen.

Ben küçüklüğümden beri askerliği az çok bilirim babam gazidir etrafımda çok asker adam var. Benim gönlümde askerlikten yanadır.

Geri
Yukarı