Kalp ritim bozukluğu

User not found

Decipat
Makaleler
1
Çok küçükken, 6 yaşlarında iken neler yaşadıgımı hatırlamıyorum, kalbimde bir sıkıntı vardı ve doktora gittik. Doktor kan aldı, kalbime bir alet tuttu ekranda resmi çıkmıştı :D. Her neyse sonra eve yolladı bizi tabii ki babam bana ne olduğunu söylemedi. Sadece kırmızı et yersem düzeleceğini söyledi. Her neyse yedim nefes darlıkları yaşadım. Fakat aradan 7 sene geçti ve bugün kalbim birden sanki durdu gibi 1 saniyelik bir acı hissettim, (Tam olarak acı denemez. Sanki kalbimden bir şey boşaldı gibi.), ciğerimde de bir his vardı. Sonra az önce tekrar aynı olayı yaşadım. Çok korkuyorum. Şu an sorun ne olabilir? Bu sorunu sadece bugün yaşamadım, eskiden de birkaç kere yaşadım fakat bugün tam iki kez yakın vakitlerde yaşadıgım için telaşlandım.

Eskiden kalp ritim bozukluğumun olduğunu babamdan öğrendim. (1-2 ay önce)

Bu olayları yaşadığım ortam özellikleri:
Karanlık, hava ısısı orta derecenin biraz üstü, hava az. Sadece televizyon açık.

Pozisyonum:
Sırt üstü yatar halde ve kafam yastıkta değil.

Hocam aynısı bende de vardı alıştım bir şey olmuyor ayrıca bende kalp kapakçıklarında üfürme var neyse ama en iyisi doktor amca.

Hocam ben aslında ilk zamanlarda bu yaşadıklarımdan fazlasını yaşadım, ilerledikçe azaldı. (Ayrıca her şeye endişelenebilen birisi olduğumu belirteyim.) Hatta şimdi en az zamanlarındayım. Ben bir anda tekrar yaşayınca telaşlandım bir an.
Ayrıca böyle bir şey saplanıyor gibi değil mi? Bende de bazen hareketsiz kalınca oluyor.

Saplanıyor gibi değilde hafif bastırıp hemen çekiyor gibi, ayrıca boş boş zamanlarda oluyor. Hareketsizdim 20DK falan Sosyal'de geziyordum. O an oldu.

Hocam ben aslında ilk zamanlarda bu yaşadıklarımdan fazlasını yaşadım, ilerledikçe azaldı. (Ayrıca her şeye endişelenebilen birisi olduğumu belirteyim.) Hatta şimdi en az zamanlarındayım. Ben bir anda tekrar yaşayınca telaşlandım bir an.

Yok hocam endişe etmeyin gerek yok, ben takmıyorum arada merhaba diyor bende as deyip gidiyorum.
Hareketsizdim.
Bende de bazen hareketsiz kalınca oluyor.

Geri
Yukarı