Kalp Ritim Bozukluğu

Ne demek başka konuda yazayım?
Yani senin hastalığınla ilgili bilgiler veriyorsun ya ondan dedim. Başka konuda kendin için olanları ve yapılabilecekleri vb. yazmak için farklı konuda yazsak iyi olurdu.

İki defa geniş araştırmaya girdim. İkisinde de sonuçlar aynı çıktı ve iki farklı doktor da aynı şeyleri söyledi. Bendeki konu sahibindeki ile benzer değil. Zaten bana cerahi müdahale imkansız. Çünkü olan sinyallerle alakalı bir durum. Ayrıca o ilaç tedavi etmiyormuş, sadece belirtileri azaltıyormuş. O da hem belki hem de tamamen yok etmiyormuş. Yazıyorum ama kullanmak zorunda değilsin dediler her ikisi de. İlki şöyle dedi: Şu ilaç olur ama yine de yazmıyorum. Eğer belirtiler seni "psikolojik" olarak rahatsız ediyorsa yazayım. İkincisi şöyle: Şunu yazıyorum ama kullanmak zorunda değilsin dedi. Aralarında 1 seneden fazla zaman farkı var.

Bu iki doktordan önce GATA dahil bir sürü devlet hastanesine gittim. Bir türlü tatmin olamadım. Her ağız diğerine benzemeyen farklı şey söylüyor nasıl tatmin olabilirim ki!
Eve gidince raporu bulabilirsem paylaşacağım.
Çok şükür kalbim bildiğin %100 sağlıklı insandan farksız kusursuzmuş. Sadece bir takım sinyal karmaşası söz konusu ama o da mühim durum değilmiş. Tabii bendeki değil. Yine de iki senede bir kontrol amaçlı geniş araştırma yaptıracağım.
Bana da kalbinin işleyişinde hiç bir sorun yok hiç bir belirti söz konusu değil dedi. Senin şikayetlerinle kalp ritim bozukluğunun hiç bir alakası yok bu tamamen sürpriz oldu dedi. İlerleyen zamanlarda şiddetli çarpıntılar yaşayabilirsin. Tabii ki durma riski de çok az da olsa var dedi. Bu sebepten ötürü gitmen gerekiyor dedi.
Arkadaşlar Muğla araştırma ve eğitim hastanesinden randevu alıp gittim. İlk EKG testinde kalp ritim bozukluğu var (Wolff-Parkinson-White) dedi. Efor testi istedi. Efora girdim ve efor harcar iken ritimlerin düzgün olduğunu söyledi. Korkulacak bir şey yok dedi. 1 hafta sonrasında "Holter" cihazı takılıp gün içerisinde, cihaz tarafından alınan kayıtlar kontrol edileceği söylendi. Bilgi vermek için yazıyorum. İlginiz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Bana da kalbinin işleyişinde hiçbir sorun yok hiçbir belirti söz konusu değil dedi. Senin şikayetlerinle kalp ritim bozukluğunun hiçbir alakası yok bu tamamen sürpriz oldu dedi. İlerleyen zamanlarda şiddetli çarpıntılar yaşayabilirsin. Tabii ki durma riski de çok az da olsa var dedi. Bu sebepten ötürü gitmen gerekiyor dedi.
Arkadaşlar Muğla araştırma ve eğitim hastanesinden randevu alıp gittim. İlk ekg testinde kalp ritim bozukluğu var (wolff-parkinson-white) dedi. Efor testi istedi. Efora girdim ve efor harcar iken ritimlerin düzgün olduğunu söyledi. Korkulacak bir şey yok dedi. 1 hafta sonrasında "holter" cihazı takılıp gün içerisinde, cihaz tarafından alınan kayıtlar kontrol edileceği söylendi. Bilgi vermek için yazıyorum. İlginiz için teşekkür ederim.

Son durumunuz nedir? Geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı