Kalp Ritim Bozukluğu

@Kıymalı Pide Tam donanımlı Üniversite hastaneleri gitmeni tavsiye ediyorum ve daha da yazarak polemiğe girmek istemiyorum.
Yalnız işi başlatan sensin ilk cevap ile ilk artistliği yapan da sensin. Şu forumun kendini çok bilen aşırı özgüvenli insanlardan kurtulması gerek. Ekşiye girsek herkes işi güldürerek yapar burada herkes herkesi bilgisiyle ezmeye çalışıyor... Site kurallarında bile "EMİR KİPİ" ile anlatım yapılmış ki bu site bizim sayemizde para kazanıyor.

@Kıymalı Pide Tam donanımlı Üniversite hastaneleri gitmeni tavsiye ediyorum ve daha da yazarak polemiğe girmek istemiyorum.
Arkadaşa cevap vermek zorunda değilsin dostum. Bir şey daha öğrenmek istiyorum internette araştırdım fakat tam bir sonucuna ulaşamadım, tedavi ilaç ya da ameliyat bu hastalığın boyutuna göre değişiyormuş. Peki tedavisini olmazsam ne tür sorunlar ortaya çıkar bunu nerede araştırabilirim?

Bende de ritim bozukluğu var. Bu konuda müthiş bilgi sahibi oldum. İlk kez 2010'da fark etmiştim. Sorunun kısa cevabı şu: Herkeste aynı olmuyor ve EKG'ye %100000 güvenme. Mutlaka iki farklı doktora iki farklı 24 saatlik holter raporu verilmeli.

kardiyoloji polikliniğine çıktım. EKG sonucunda inceleme yaptıktan sonra Wolff-Parkinson-White sendromu olduğumu söyledi.
Sadece EKG ile bu durum tam anlaşılmaz. Başka bir kalp damar cerrahına görünmende fayda var.
Sonrasında zaten o da aynı durumu tetkik ederse elektrofizyolojik çalışma için sağlam bir hastanede testi yaptırmanızı tavsiye ederim.

Peki tedavisini olmazsam ne tür sorunlar ortaya çıkar bunu nerede araştırabilirim?
İstersen detaylarını açıklarım ancak en son ihtimal tabii ki kardiyak ritmi bozulup inme geçirip vefat etmen. Tabi senin de dediğin gibi hastalığın ilerlemesi boyutu tedaviye yanıt vermeme gibi durumlarda en son olacak olan o.
EKG sadece ve sadece ACİL durumların tanısı için yeterli.
Bu söylediğin yanlış ama diğer dediklerin doğru acil zamanlarda yararlı olsa da incelemesini iyi bilen makinesi sağlam olan bir doktor ile çok iyi tanı koyulabiliyor. Dediği hastalık için ilk ve basit olan tek tanı yöntemi o tabi altta yatan başka hastalık yoksa.

Tam teşekkürlü üniversite hastanesindeki tanıdık doktor ve arkasından 2 yıl sonra başka bir özel hastanede holter takıldı. Sadece holter değil tabii, şu efor testleri ve adı aklıma gelmiyo hani bebek cinsiyeti belirleme için bakılan cihazla falan bakıldı. Her iki doktor da aynı şeyleri söyleyince araştırmayı 6 ay önce bıraktım.
Dediği hastalık için ilk ve basit olan tek tanı yöntemi o tabi
Kesinlikle değil. En az 15 defa çekildi bana. Hem doğru düzgün veri elde edilemedi hem de her doktor kafadan attı gönderdi. Devlet hastaneleri böyle işte, anca tanıdık doktor falan olacak.

Son düzenleme:
Bende de ritim bozukluğu var. Bu konuda müthiş bilgi sahibi oldum. İlk kez 2010'da fark etmiştim. Sorunun kısa cevabı şu: Herkeste aynı olmuyor ve EKG'ye %100000 güvenme. Mutlaka iki farklı doktora iki farklı 24 saatlik holter raporu verilmeli.
Wolff-Parkinson-White'ı internetten kendi EKG raporum ile araştırdım. Sonuclar malesef aynı dostum.
Sadece EKG ile bu durum tam anlaşılmaz. Başka bir kalp damar cerrahına görünmende fayda var.
Sonrasında zaten o da aynı durumu tetkik ederse elektrofizyolojik çalışma için sağlam bir hastanede testi yaptırmanızı tavsiye ederim.
Dokuz Eylül, Ege üniversitesi, Pamukkale üniversitesi gibi araştırma hastanelerine gitmemi söyledi.
Tam teşekkürlü üniversite hastanesindeki tanıdık doktor ve arkasından 2 yıl sonra başka bir özel hastanede holter takıldı. Sadece holter değil tabii, şu efor testleri ve adı aklıma gelmiyo hani bebek cinsiyeti belirleme için bakılan cihazla falan bakıldı. Her iki doktor da aynı şeyleri söyleyince araştırmayı 6 ay önce bıraktım.

Kesinlikle değil. En az 15 defa çekildi bana. Hem doğru düzgün veri elde edilemedi hem de her doktor kafadan attı gönderdi. Devlet hastaneleri böyle işte, anca tanıdık doktor falan olacak.
Ultrason cihazına benzer bir cihazla tek tek sesleri dinleyerek tanıyı koydu. Ama kendisinin bu tedavi için yeterli olmadığını daha yüksek hastanelere gitmemi ve Muğla cevresinde hiç bir kardiyoloji uzmanın bu konuda yeterli olmadığını söyledi. Kesinlikle ve kesinlikle en acil yönden büyük araştırma hastanelerine gitmen gerekiyor dedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı