Kalpte İğne Batması Hissi

• Konuyu başlatan nvyst
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 119B

nvyst

Hectopat
Daha fazla  
Küçük yaşlarımdan beri her gün en az 2-3 kere kalbimde iğne batması gibi bir acı hissediyorum. Küçük nefesler alınca acı azalıyor ama orta derece ya da derin nefes alınca acı artıyor. Ciğerimin havayı alınca şişip kalbimi sıkıştırmasıyla alakalı galiba. Doktora gidilecek kadar ciddi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Küçük yaşlardan beri oluyor dediğinize göre önemsememek saçma olur. En kısa zamanda bir hastaneye gitmenizde fayda var. Umarım kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz...

Tıp okuyorum ve bildiğim kadarıyla kalp damarlarının daralması veya kalp krizi belirtisi olabilir bence bir an önce doktora git.

Bende çok nadir olan birşey doktora sormuştum kas ağrısı arada bir olur demişti ama sen yinede görün doktora işini sağlama al.

Bahsettiğin olay hemen hemen herkesde olur. Kalp ile alakalı değil o kaburganın iç kısmındaki kaslarla alakalı. Bende de oluyordu küçükken. Şimdi bu konuya bakınca hatırladım. Sanırım göğüs kafesinin gelişmesi ile ortaya çıkan bir durum. Yine de bir doktora danış için rahat olur.

Aynı sorun 2-3 yıl öncesinde bende de sık olarak görülüyordu. Doktora gittim, bana kalpte bir problem olmadığını, göğsünde gelişme olduğundan (ergenlik) ağrı oluyor olabilir demişti. Ki doğru söylemiş. Çünkü kalp ile ilgili bir sorun olsaydı sadece belirli bir süre olmayıp, beklemediğiniz bir anda her yerde, her zaman olurdu.
Bunun bir diğer nedeni üşütme de olabilir. Ama sorunun bende olduğunun tıpatıp aynısı olduğundan kalp ile ilgili bir problem olmadığını az çok söyleyebilirim. Ama yine de bir kalp doktoruna uğramaktan zarar gelmez. Geçmiş olsun.

Doktora gitsen ne kaybedersin ki? 3-4 saat mi? O kadar da olsun artık. Belki farklı bir sebepten kaynaklanıyor olabilir şimdi yanlış yönlendirme olmasın.

Geri
Yukarı